Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Máte vše potřebné na zahradu?

Čvc 1614 Autor: Redakce

Údržba zahrady a okolí domu je věc náročná a stojí mnoho energie i času. Starat se přitom nemusíme jen o trávník, ale také například o stromy, zahradní domek a mnoho dalších neméně důležitých prvků na našem pozemku. Pojďme se podívat na základní vybavení, které by vám nemělo chybět, pokud chcete mít vše potřebné po ruce i v akutních případech.

Boty do nepohody

Pro práci na zahradě byste měli mít především kvalitní obuv. Kromě standardních bot, ve kterých se cítíte dobře a nazouváte je nejčastěji, by ve vašem botníku neměla chybět další důležitá obuv. Protože se často budete pohybovat v mokrém prostředí a různě vysoké trávě, doporučujeme pořídit boty s vyšší podešvou, nebo holínky. Při sekání trávy se vyvarujte sandálů a pantoflí. V parných letních dnech se zřejmě nebudete „vařit“ v polobotkách, takže sandále příjdou vhod, ovšem opět nemůžeme doporučit žabky, či pantofle, které nedrží pevně na nohou a mohou dokonce překážet.

pracovni boty

Pracovní boty je potřeba volit opravdu pečlivě. Měly by být pohodlné a měly by něco vydržet

V botách byste se měli samozřejmě cítit dobře a neměly by být tuhé, spíše měkké. To oceníte zejména při šplhání po stromech, kdy budete mít v poddajných botách větší svobodu pohybu.

Rukavice pro jistotu

Nejen pro práci na zahradě, ale vůbec pro obhospodařování domu budete potřebovat rukavice. Při práci se dřevem ocníte především pevnější látkové rukavice. V poslední době jsou v oblibě rukavice z hovězí štípenky. V zimě budete určitě potřebovat speciální rukavice do mrazu. Jejich vnitřek je vystlán materiálem, který připomíná kožešinu a nenechá vaše prsty promrznout ani při práci s kovem.

Kluzký materiál uchopíte nejlépe v rukavicích se speciálním povrchem. Tyto rukavice se máčí v nitrilu, čímž se dosahuje právě protiskluzového úchopu. Speciální rukavice budete potřebovat také pro práci s elektřinou, ovšem tady doporučujeme se poradit s prodejcem, který vám pro konkrétní situace navrhne nejlepší produkty.

racovni ochranne pomuckyNepodceňujte důležitost pracovních rukavic. V zásobě byste měli mít několik různých párů.

Chraňte si oči

Obličej a zrak byste si měli chránit i při běžných pracech na zahradě. Nejedná se přitom jen o řezání dřeva. Po ruce byste tedy měli mít ochranné brýle. I v tomto případě platí, že byste se měli cítit dobře, je tedy dobré si je před koupí vyzkoušet ještě v obchodě. V oblibě jsou nyní brýle s nastavitelnými nožičkami (délka a sklon). Pro náročnější práce si můžete koupit plexisklový štít.

Šaty dělaj člověka

Možná máte na práci na zahradě staré šaty na donošení a jste spokojeni, ale ani tento prvek byste neměli podceňovat. Oblečení, které budete mít na zahradě by mělo být praktické a pohodlné. Především byste měli myslet na systém kapes. Ten by měl být tak propracovaný, abyste sem schovali všechny nezbytnosti. Do tepláků sice můžete dát šroubovák a kleště, ale to je asi tak vše.

Kalhoty by měly být zpevněné v kolenou a v sedací části. To jsou místa, která jsou při práci namáhána nejvíce a měla by být tudíž odolnější proti mechanickému poškození. Oblečení, které těmto požadavkům vyhovuje, vyrábí například Bushman.

vesta FARGO.jpg

Praktická a odolná vesta BUSHMAN FARGO nabízí propracovaný systém kapes, do kterých schováte vše, co musíte mít při práci na zahradě po ruce

Další drobnosti

Kromě výše zmíněných nutností se vám budou pro práci na zahradě a domě hodit také další drobné nezbytnosti. Hlavu byste měli proti slunci chránit šátkem, kloboukem, či kšiltovkou. Pro práci v terénu oceníte speciální opasky, do kterých se dá schovat nutné nářadí. Určitě přijdete na další. Každopádně byste měli být připraveni a neměli byste podceňovat náhody a náhlé situace.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist