Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Máme doma dva psy

Čvc 1115 Autor: Redakce

Pokud máte doma jednoho psíka a uvažujete o dalším, měli byste se zamyslet nad několika body. Zejména je důležité, aby pes, který již v rodině je, byl vychovaný a nekonfliktní. Pokud se jedná o samce, pak k němu můžete pořídit psa i fenku. S fenečkou budete 2x za rok řešit případné nechtěné zabřeznutí a se psem rvačky o nadvládu, žrádlo, hračky a podobně. Ani pokud fenu a psa na inkriminované dny oddělíte, stejně nemáte vyhráno. Pes bude kvílet a oba se budou snažit dostat se k sobě a spářit. Vyvstává i otázka kastrace.

Určitě musíte vše pořídit dvakrát. Zapomeňte na to, že by psi spolu byli v jednom pelíšku a žrali z jedné misky. Misku s vodou společnou mít mohou.

Na procházku se dvěma psy

Dvě zvířata už jsou smečka a je potřeba to brát na vědomí. Psy můžete pouštět jen v terénu, kde to důvěrně znáte a nehrozí nebezpečí zaběhnutí. I tak by měl mít každý pes označení na obojku (adresář pro psy), kam napíšete telefon a jiný kontakt. Neopovrhujte ani čipem.

Vedení dvou a více psů vám ulehčí přepínací vodítko, které má karabinky z obou stran, a tak psy jednoduše připnete. Pokud psi tahají, nasaďte jim ohlávky proti tahání na vodítku. dva psy domaJedná se o měkké nylonové popruhy, které psovi v případě tahání stahují tlamu, což je mu nepříjemné. Nemusíte se už obávat, že půjdete venčit tím směrem, kam to táhne vaši smečku.

Popis obrázku:
Mladík v hnědém na sobě má uzdečku značky Nobby, vodítko Red Dingo a postroj Trixie. Na procházce se ještě vhodně přizdobil semeny trav, zelená barva pěkně ladí k jeho vydařenému „outfitu“.
Tříbarevný pán má uzdečku od Karlie (ohlávka pro psy Mastercontol) a obojek i vodítko Red Dingo. Oběma pánům bylo hrozné vedro a teď leží jak mrtvi. 😉 Děkujeme slečně Lence za námět a poskytnuté fotografie. Jako dík posíláme knížku.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist