Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Letní venčení psa

Čvc 1111 Autor: Redakce

flexi vodítkaV létě choďte na vycházky ráno do 25 stupňů a to samé platí i pro večerní venčení. Se psem můžeme vyrazit i na celodenní výlet, ale procházku musíme prokládat odpočinkem ve stínu. Nezapomeňte s sebou vzít dostatek pitné vody. Můžete si pořídit buď cestovní nylonové misky a do PET lahve vodu, kterou psovi do misky při každém zastavení nalijete. Ještě vhodnější jsou ale speciální lahve, jejichž součástí je miska. Cestovní lahev na vodu se vyrábí ve třech velikostech pro všechna psí plemena.

Psa pouštějte jen v místech, kde nehrozí útěk za nějakým zvířetem. Pokud psovi nevěříte a nepouštíte ho ani v přehledném terénu, určitě pořiďte samonavíjecí vodítko o délce 7 m (Flexi long). Pak máte nad psem dozor a on se proběhne. Samonavíjecí vodítka jsou vyráběna v mnoha barvách, motivech a veikostech pro mini i obří psí plemena. Vždy vybírejte vodítka s měkkou rukojetí (Flexi comfort). Na procházkách psa seznamujeme s ostatními psy, aby nebyl asociální. Menší psy neberte do ruky, nechte je se s ostatními psíky očuchat, jinak začnou být agresivní pokaždé, když nějakého psíka potkají.

ohlavka pro psyBěhem delší procházky se pes unaví a následně je možné je cvičit. Se psy se pak mnohem lépe pracuje, protože nemají tolik energie.

Pokud pes na vodítku tahá, pořiďte mu stahovací ohlávku, která mu při každém zatahání stáhne tlamu. To je pro psa nepříjemné, ale ne bolestivé a brzy se naučí chodit poslušně u nohy. Ohlávka pro psy je odzkoušená stovkami chovatelů a její cena se pohybuje okolo 110 Kč podle velikosti. Velikost se odvíjí od obvodu čumáku psa u kořene čenichu. Ohlávky jsou speciálně vyráběny i pro psy se „spláclým“ čumákem jako je boxer a podobně, s obvodem čenichu kolem 35 cm.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Letní venčení psa
Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist