Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Letní psí radovánky

Čvc 1303 Autor: Redakce

koupani psa v bazenuChcete v létě s pejskem k vodě, ale nevíte, jaké zásady je dobré dodržovat? Pak čtěte dál.
Je známo, že mezi velké milovníky letního koupání patří zejména zlatý retrívr nebo labrador. Ale i pejsci ostatních plemen můžou do vody skočit rádi. Mezi plemena, která do vody jen tak nedostanete, patří mops nebo pekingský palácový psík. Pro malé pejsky je lepší zvolit klidnější vodu, protože by pejsek nezvládl plavat v silnějším proudu.

Skrytá nebezpečí

Vždy samozřejmě s pejskem choďte jen na místa, kde je koupání pejsků povoleno.
Důležité je také dodržovat pár zásad proto, aby vašim pejskům nehrozilo žádné nebezpečí. Většinou pro naše psí miláčky nebývá problém v teplotě vodě, nevadí jim skočit do studené. Pozor musíme dát na to, aby se ve vodě náš pejsek příliš nevyčerpal a aby dokázal doplavat ke břehu. Pozor také musíme dát na to, aby nám pejsek po koupání neprochladnul. To znamená, že večer rozhodně není vhodná doba pro koupání, protože pejsek nestihne zcela uschnout.

Mezi další nebezpečí patří silný vítr. Vítr má schopnost ochladit vše co je mokré a snížit tak i teplotu vzduchu. Znamená to tedy to, že silný vítr na jaře může vašeho pejska vysílit a ochladit mnohem více než bezvětří s teplotou okolo nuly. Vítr je vlastně při plavání mnohem nebezpečnější než chlad.

Čistota půl zdraví

cisteni usi psaK důležité součásti péče o pejska patří správné očištění pejska, pokud vám například vběhne do nějaké velice znečištěné vody. Obzvlášť v této době, kdy v mnoha oblastech doznívají povodně. Mnoho míst, kam se pejsci dříve chodili koupat je nyní silně znečištěných. Pokud se pejsek v takové vodě vykoupe, neměli byste to podceňovat. Až se se svým psím miláčkem vrátíte domů, měli byste pejska vykoupat pod tekoucí vodou. Dobře uděláte, i pokud společně s čistou vodou použijete psí šampon s obsahem chlorexidu.

Jednou z nejcitlivějších částí pejskova těla jsou uši. Těm by se měla věnovat zvýšená pozornost. Po vykoupání je dobré ošetřit je nějakým protizánětlivým přípravkem a nezapomenout je vytřít až do sucha.

Chlorovaná a mořská voda

koupani psa v moriPejskům obvykle ani nevadí chlorovaná voda v bazénech. Před tím, než pejsky v takové vodě vykoupete, měli byste se ujistit, že pejsek nemá na sobě přípravek, který odpuzuje klíšťata. Pokud pejsek obvykle nosí obojek proti klíšťatům, před koupáním mu ho určitě sundejte.

Pokud vám někdy kožní lékař doporučil proti vyrážce dát si koupel v mořské vodě, určitě se vám po takovéto domácí koupeli ulevilo. A věřte tomu, že stejně jako mořská koupel pomohla vám, pomůže v boji proti alergiím nebo vyrážce, i vašim psím kamarádům. Pokud berete pejska k moři, měli byste vědět, že vlny pejska hodně vysilují. I přes to, že slaná voda vlastně nadnáší, pejska vlny značně vysílí a to již po 200 metrech.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist