Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Labradorský retrívr

Lis 1128 Autor: Redakce

Labradorský retrívr (neboli Labrador) je jeden z několika druhů retrívrů.   Předchůdce moderního labradora vznikl na ostrově New Foundland. Původně byl typem loveckého psa, který byl určen na aportování úlovků z vody. K tomu používal především plovací blánu mezi prsty, která toto plemeno i charakterizuje.

Vzhled

Labrador se vyznačuje mohutnou stavbu těla s širokou lebkou, s širokou a hlubokou hrudí a silnou zádí. Psi bývají většinou mohutnější a silnější než feny. Hmotnost bývá v rozmezí 26-36kg. U tohoto plemene bývá dost často s váhou problém, protože labradoři se vyznačují mimo jiné i velkou chutí k jídlu. Výška se pohybuje u psů mezi 56-57cm a u fen 54-56cm. U labradorů najdeme tři různá zbarvení srsti: žlutá (světle smetanová až liščí červeň), hnědá a černá. Čokoládovou barvu potkáte velmi zřídka. Všichni příslušníci plemene mají hnědé oči a svislé uši. Srst labradora je krátká, lesklá, jemně zvlněná, hustá a poměrně tvrdá. Před nepřízní počasí je chrání velmi hustá podsada.

Povaha

Labrador vyniká svou klidnou, mírnou, laskavou, přátelskou povahou. Je velice inteligentní, nekonfliktní, hravý a všeobecně milující vodu. Mezi další přednosti patří i výborný čich. Tyto psy najdete ve službách policie při pachových a záchranářských pracích. Jsou vyhledávaným plemenem psů asistenční psy, pomáhají handicapovaným lidem a jsou používaní i při canisterapii.

Zkrátka toto plemene je ideální jak k dětem, těžce handicapovaným lidem i pro náročnou službu u Policie. Nehodí se jako hlídací pes.

Fotogalerie Labradorský retrívr

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist