Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Kustovnice čínská zvaná Goji

Kvě 1327 Autor: Redakce

kustovnice cinskaKustovnice čínská (Lycium chinese) je okrasný keř, který pochází z Asie a dává plody velmi zázračných vlastností. V čínské medicíně se používá již po staletí a je považována za životabudič, který prodlužuje život a zvyšuje celkovou vitalitu. U nás ale prospěje určitě každému, kdo hodně pracuje, sportuje nebo má zdravotní problémy. Obsahuje množství vitamínu A, B, C a působí antibakteriálně. Důležité je, že snižuje riziko rakoviny.

Nemusíte ale čekat na uzrálé plody, které se podobají šípku. Léčivé jsou totiž i listy kustovnice, které jsou vejčité až kopinaté a dorůstají až 7cm. Můžete je žvýkat, nebo si je můžete vyluhovat. Z lístků si můžete udělat ale i jako špenát třeba k masu. Upravuje krevní tlak a pomáhá i při cukrovce. I kůra ze stromů se používá a je vhodná při kašli a snižuje hladinu cukru i tuku v krvi.

Pěstování kustovnice

Kustovnice je ve své domovině pěstována dokonce ve výškách nad 2500m, ale můžete ji pěstovat třeba i u Vás na zahradě, protože je velmi nenáročná, takže rostě v podstatě všude. Stačí jí pouze hodně sluníčka a sušší základ. Někdy je ale problém, že kvete, ale neplodí. To může být způsobeno tím, že většinou kvete až později na jaře a plody nestihnou přes léto uzrát. Proto je dobré vysadit ranou odrůdu, která kvete dříve a tak má více času na dozrání. I přesto je ale dobré u pěstitele zjistit vlastnosti odrůdy. Určitě ale lepších výsledků dosáhnete, když vysadíte více kusů v malé blízkosti.

Spojte příjemné s užitečným a pořiďte si tuto rostlinu do Vaší zahrady Pokocháte se krásnými barevnými kvítky a na konci léta ještě sklidíte plody, které budou velmi prospěšné Vašemu zdraví.

Nemáte zahrádku? Kupte si sušené plody

gojiGoji (čti godži) si můžete koupit v sušené podobě v podstatě v každém supermarketu nebo v obchodech se zdravou výživou pod názvem Goji nebo třeba Goji Berry.

U každého sušeného ovoce nebo jiných plodů je ale velmi důležitá kvalita.

Pozorně čtěte informace na obalu, někdy je potřeba goji propláchnout vlažnou vodou. Ani pak by ale plody neměly být hořké. Chuť kvalitních plodů s dobrou technologií sušení lze přirovnat k poněkud sladšímu šípku.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist