Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Krmit psa jídlem od stolu je naprosto nevhodné!

Čvc 1518 Autor: Redakce

O krmivech pro psa už jsme psali v mnoha předchozích článcích. Přesto hodně z nás stále dělá dietologické chyby a pejsci tím více či méně trpí. Pojďme si alespoň velmi stručně připomenout, čeho se při krmení psa vyvarovat. Zdaleka totiž nemáte vyhráno ani v případě, že kupujete nejdražší granule na trhu!

1. Nekrmte psa z ruky

brit krmeni boxerPes by měl v podstatě pozřít jen to, co má v misce. A i toto krmivo by mělo být jasně odměřeno. Použít můžete váhu nebo odměrky na granule, které dostanete k pytli lepších granulek. Nebo si jednoduše jednou dávku odvažte třeba do hrníčku a pak ho používejte jako odměrku. Cokoliv dáte psovi navíc, už může mít neblahé následky na jeho zdraví či postavu. Navíc krmením psa z ruky v něm podporujete loudění. Nikdo neumí udělat tak smutné očička jako váš miláček? Musíte jim odolat, děláte to pro něho! Žaludek si totiž zacpe pamlsky nebo lidským jídlem a bude odmítat výživově hodnotné granule. Loudit bude čím dál víc a bude docházet k překrmování.

V neposlední řadě se musíme zmínit o době krmení. Ta by vždy měla být pokud možno ve stejném čase, nejlépe po procházce. Zejména velká psí plemena totiž mohou mít v důsledku pohybu s plným žaludkem torzi. Torze, neboli přetočení žaludku nezřídka končí smrtí zvířete. Jak již bylo řečeno, náchylnější na tento problém jsou větší plemena psů a celou věc ještě zhoršují obiloviny ve stravě. Ty totiž podporují kvašení, které je pokládáno za další torzní rizikový faktor. Jak torzi předcházet se dozvíte v některém z následujících článků.

2. Nekupujte nevhodné granule

granule levneJste natolik důslední, že psa krmíte pouze granulemi a sem tam mu přilepšíte nějakým pamlskem nebo psí konzervou? Pak gratulujeme! Ovšem velmi důležitý je také výběr granulí. My doporučujeme granule bez obilovin, s vysokým podílem živočišných bílkovin, tedy masa. Granule musí být také vhodně zvolené podle věku a plemene psíka. Štěně a staršího psa rozhodně nebudeme krmit stejně, mají totiž úplně jiné výživové nároky. Štěně potřebuje růst a osvalit se. U seniorů je důležité sáhnout po granulích, které nezatěžují organismus a mají snížený obsah tuku. Granule rozdělené prakticky do kategorií najdete v e-shopu www.pytelgranuli.cz

3. Nevařte psovi

brit pes mopsMožná si říkáte, že psíkovi nejvíc chutná to, co mu uvaříte. Snažíte se skloubit masitou potravu s rýží, těstovinami a zeleninou. Celé to zakápnete kvalitním rostlinným olejem a jednou týdně přidáte syrová játra a vitamíny pro psy. Ovšem většina superprémiových granulích toto všechno obsahuje také a v konečném důsledku to vyjde o mnoho levněji a vy ušetříte spoustu času, který můžete věnovat psíkovi například prodloužením procházek. Přilepšit mu můžete psími pamlsky.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Zář 2022>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist