Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Koupací sezóna už je za dveřmi

Dub 1524 Autor: Redakce

marimex bazenSluníčko už testuje své paprsky na léto a koupací sezóna je za dveřmi. Ač neleží česká republika na jihu Evropy, Češi koupání a skotačení ve vodě milují. A možná právě proto, že nemáme moře, roste u nás obliba bazénů. Protože pouštět se do rozsáhlých stavebních úprav na pozemku se mnoha lidem nechce, jsou velmi oblíbené nadzemní bazény. Liší se tvarem, velikostí, použitými materiálem i filtrací, ale jedno mají společné. Proti klasickým bazénům mají nižší cenu a jejich údržbu i instalaci na místo určení zvládne téměř každý.

Nadzemní bazény jsou skladné a mají překvapivě vysokou životnost. K tomu, aby vám příliš nerostly náklady na používání bazénu, slouží bazénová chemie, která pomůže udržet vodu hygienicky nezávadnou v průběhu celé koupací sezóny.

Jaký bazén zvolit?

Vybírejte bazén podle svých finančních možností i velikosti zahrady. Výška bazénů se pohybuje od půl metru po 1,32 m. Na výběr jsou bazény kruhové, oválné, čtvercové i obdélníkové. Tam, kde se z prostorových důvodů nehodí klasický bazén kruhového průměru, můžete vybrat hranatý bazén s optimální velikostí i hloubkou. Když nemáte prostornou zahradu či jiné prostory kam by se bazén dal umístit, nezoufejte. Malý bazén lze umístit i na terasu či předzahrádku. A pokud si chcete koupání užívat už na jaře nebo naopak i na podzim, můžete využít možnosti zastřešení nadzemního bazénu. Její další výhodou je i fakt, že voda na koupání bude čistější, bez spadaných listů, trávy, prachu a pylu. Co se zazimování bazénu týče, více informací najdete zde.

Ke většině modelů lze dokoupit příslušenství, jako jsou bazénové schůdky, kartušová či písková filtrace, ochranná podložka pod bazén, skimmer, plachta na zakrytí bazénu a mnoho dalšího.  U některých modelů jsou součástí balení i filtrace a bazénové schůdky. Další věcí, kterou zákazníci oceňují je komplexní servis a poradenství poskytované zkušenými bazénáři.  

Stálicí na českém trhu s bazény je společnost Marimex

Společnost Marimex je na trhu už více než 20 let a patří mezi první prodejce nadzemních bazénů u nás. Nás zaujala hlavně široká nabídka a komplexní servis.

tampa bazenMezi velmi oblíbené modelové řady patří bazény Tampa, které představují osvědčenou jednoduchou klasiku. Jedná se o plastové bazény s vrchním nafukovacím prstencem, jehož výhodou je jednoduchost použití. Bazén se postupně postaví díky tlaku napouštěné vody. Téměř stejně oblíbené jsou i pevné plastové nadzemní bazény se stabilní kovovou konstrukcí, třeba modelová řada Florida nebo Tahiti. I nadzemní bazén může udělat na zahradě parádu. Pokud se vám příliš nelíbí plastové bazény v klasické modré barvě, můžete zvolit třeba luxusněji vypadající bazén Dakota, se zesílenou kovovou konstrukci, která se skrývá pod obkladem z PVC s dekorem dřeva.

Zdroj obrázků: marimex.cz

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist