Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Kde je největší zahrada?

Kvě 1424 Autor: Redakce

Již o tomto víkendu budou opět majitelé zahrad soutěžit, kdo na zahrádce uvidí více divokých zvířat. Proběhne totiž další kolo soutěže Živá zahrada. Tu pořádá Český svaz ochránců přírody už jedenáctým rokem. Cílem soutěže je ukázat lidem, jak přizpůsobovat zahrady i pro život divokých zvířat. Živá zahrada však zároveň přináší cenné údaje o stavu populací mnoha druhů živočichů. Do projektu se již zapojilo více jak 1000 zahrad.

zivazahradaPodlesí, Břidličná, Pňov – Předhradí, Šumperk, Rožmitál pod Třemšínem, Jičín či Vrané nad Vltavou – v těchto obcích jsou zahrady, jejichž majitelé suverénně získali titul Živá zahrada. Jak je vidět, nezáleží na regionu. Divoká zvířata mohou žít na zahradách kdekoliv v republice.

Projekt Živá zahrada je určen laické veřejnosti

Účast v něm nevyžaduje žádné odborné znalosti. Úplně stačí mít zahrádku a umět poznat ty nejběžnější druhy zvířat. Od dneška do neděle pak stačí do mapovací karty zapisovat zvířata, která se na zahradě objeví. Do karty se uvedou i základní parametry pozorované zahrady. Noví účastníci soutěže jsou vítáni. Není nutné se přihlašovat, stačí vyplnit a odeslat mapovací kartu se zaznamenanými pozorováními. Mapovací kartu lze vyplnit online na internetu na zivazahrada.cz – zde každý nalezne i podrobnější pokyny a rady. Výsledná pozorování se obodují. Body za jednotlivá kola soutěže se sčítají a kdo během tří let obdrží 50 a více bodů, získá titul Živá zahrada. Tento titul v minulosti obdrželo už více jak 40 zahrad. Projekt Živá zahrada v tomto roce podpořilo Ministerstvo životního prostředí.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist