Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jaro je tu! Jak důkladně očistit zahradní nábytek?

Dub 2402 Autor: Claudie Kornelová

S příchodem jara přichází i čas na přípravu zahrady a venkovního prostoru pro nadcházející sezónu. Jedním z důležitých úkolů je důkladné očištění zahradního nábytku, který prošel zimním obdobím a mohl se znečistit nebo ztratit svou původní krásu. Zde je několik kroků, jak správně očistit zahradní nábytek a připravit ho na jarní a letní používání.

nábytek

Víte, jak se správně starat o venkovní nábytek? Zdroj foto: Pixabay.com – Hans Rohmann

1. Začněte s odstraněním prachu a nečistot

Použijte měkký kartáč nebo hadřík a důkladně vyčistěte povrch zahradního nábytku. Odstraňte veškerý povrchový prach, nečistoty a pavučiny, které se mohly nahromadit během zimního období.

2. Umývání

Připravte si směs teplé vody a mírného čisticího prostředku, jako je tekuté mýdlo nebo roztok octa. Namočte houbu nebo hadřík do této směsi a očistěte veškeré povrchy zahradního nábytku. Dbejte na to, abyste dobře vyčistili všechny skryté a obtížně dostupné části, jako jsou spáry a spoje.

3. Důkladné opláchnutí

Po očištění zahradního nábytku ho důkladně opláchněte vodou, abyste odstranili veškeré zbytky mýdla nebo čisticího prostředku. K opláchnutí vodou použijte hadřík a zajistěte, aby povrchy zahradního nábytku byly čisté a bez jakýchkoli zbytků.

nábytek

Zahraní nábytek je třeba důkladně umýt. Zdroj foto: Pixabay.com – 683440

4. Sušení

Zahradní nábytek nechte dobře proschnout na slunci. Důkladné sušení je důležité pro zabránění vlhkosti a předcházení tvorbě plísní na povrchu nábytku.

5. Kontrola a údržba

Po důkladném čištění nábytek zkontrolujte ohledně případného poškození nebo opotřebení. Opravte nebo nahraďte jakékoliv poškozené části nebo součástky a proveďte nezbytnou údržbu, jako je promazání pantů a úprava šroubů.

6. Ochrana a prevence

Před začátkem jarního a letního používání zahradního nábytku je vhodné aplikovat ochranný nátěr nebo prostředek na ochranu povrchu. To pomůže chránit nábytek před nepříznivými povětrnostními podmínkami a prodlouží jeho životnost.

7. Skladování

Pokud není zahradní nábytek určen k trvalému venkovnímu používání, zvažte jeho skladování v dobře větraném a chráněném prostoru, jako je garáž nebo sklad. To pomůže chránit nábytek před poškozením a prodlouží jeho životnost.

Závěr

Důkladné očištění zahradního nábytku na jaře je důležitým krokem pro zachování jeho krásy a funkčnosti. Dodržováním těchto jednoduchých kroků můžete připravit váš zahradní nábytek na nadcházející sezónu a plně si užívat venkovního prostoru. Buďte pravidelní v péči o váš zahradní nábytek a odměnou vám bude dlouhá životnost a pohodlí venkovního posezení.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist