Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Jarní veletrh FOR PETS, to je svátek pro všechna zvířata a jejich majitele

Bře 1516 Autor: Redakce

Máte doma zvířecího mazlíčka nebo uvažujete o tom, že si nějakého pořídíte? V tom případě by vám neměl uniknout veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS. Ten se bude konat v PVA EXPO PRAHA v Letňanech již popáté, konkrétně ve dnech 9. – 12. dubna 2015.

brit krmiva„Na návštěvníky čeká stejně jako v loňském roce expozice více než osmdesáti vystavovatelů, kteří na veletrhu představí vše pro psy, kočky, ale také drobné hlodavce, savce, akvaristy nebo teraristy. FOR PETS však není jen místem, kde si lidé mohou nakoupit doplňky nebo krmiva pro své mazlíčky, ale velký prostor je zde určen setkání s odborníky, chovateli a dlouholetými přáteli zvířat,“ říká manažerka veletrhu FOR PETS Zuzana Bílá. Chovatelé na veletrhu najdou také bohatou nabídku ručně šitých obojků a vodítek, pelíšků, hraček a veterinárních doplňků pro zdravou srst a zuby.

Novinky ve výživě zde představí čeští výrobci, jako například VAFO PRAHA s.r.o. se značkou BRIT CARE, MAPES spol. s r.o. , společnost Delikan s.r.o. nebo Nativia s.r.o. Distributory krmiv na veletrhu FOR PETS zastoupí například společnost Henry Schein s krmivem AATU z Velké Británie určené psům v zátěži. Chybět nebudou ani tradiční vystavovatelé se sortimentem krmiv a chovatelských potřeb – Samohýl a.s., CZ Anidis (Versele Laga), Royal Canin, ANF, Vitakraft a Pučálka s.r.o. a další.

Handsfree vodítka a další novinky

Unikátní novinku letošního roku na veletrhu představí slovenská firma Vagner NGV, a to konkrétně handsfree vodítka Lishinu umožňující majitelům mít volné ruce při venčení svého čtyřnohého mazlíčka. „Opět se zde představí společnost Farma Python z Ostravy, která spolupracuje s mnoha zoologickými zahradami v Evropě i po celém světě, v ČR a na Slovensku, a je oficiálním distributorem značek známých evropských výrobců produktů pro teraristiku. Velkým lákadlem bude také výstavní ukázka miniaturních koní od Asociace chovatelů miniaturních koní, kteří se představí rovněž v rámci ukázek v doprovodném programu v zápřahu a také v disciplíně zvané miniparkur,“ doplňuje Zuzana Bílá.

pes v utulku cumakNedílnou součástí veletržního dění bude doprovodný program, nad nímž letos převzala záštitu Nadace na ochranu zvířat.  Ta již nyní připravuje doprovodný program na celé čtyři dny, během kterých nabídne zájemcům zajímavé přednášky z oboru chovatelství, výživy i výcviku. Stánek Nadace na ochranu zvířat bude během celého veletržního dění sloužit taktéž jako výživová poradna a poradna při nevhodném chování zvířátek. To vše bude doplněno ukázkami výcviku a první pomoci zvířat od veterinární záchranné služby PET – MEDIC, nebo ukázkami Záchranné brigády kynologů.

Specializované výstavy v rámci FOR PETS

Již počtvrté se mohou návštěvníci, kteří ještě nemají žádné zvíře, ale rádi by si nějaké pořídili, poohlédnout po budoucím mazlíčkovi například na Umisťovací výstavě koček, která proběhne ve spolupráci s časopisem Haf & Mňau. V loňském roce našlo na veletrhu svůj nový domov 19 kočiček. Umisťovací výstavy koček se pravidelně účastní několik útulků z celé České republiky.

morcePo celé čtyři dny bude probíhat taktéž Specializovaná výstava morčat a potkanů, kde budou vystavena všechna plemena uznaná českým standardem. Velice populární u návštěvníků jsou například bezsrstá morčata tzv. skinny. Svou účast na veletrhu potvrdil i Jindřich Šíp s výstavou zakrslých králíčků. Lada Šípová předvede ukázky velmi neobvyklé disciplíny jménem Králičí Hop.

Veletrh FOR PETS se bude konat souběžně s veletrhem potřeb pro děti FOR KIDS a veletrhem pro plnohodnotný aktivní život FOR SENIOR.

Více informací zde.

Soutěž o vstupenky zdarma najdete zde.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist