Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jarní úklid na zahradě

Úno 1426 Autor: Redakce

nuzky na plotI když je teprve konec února, zdá se, že jaro již klepe na dveře, alespoň podle ranního zpěvu ptáků. Nejvyšší čas naplánovat, co vše je nutné na zahradě na nadcházející sezónu připravit. Péči potřebuje trávník, ovocné stromy, živé ploty i záhonky. I zahrádkáře ale čeká jarní úklid.

Vysmejčete každý kout

S jarním úklidem nejenom na zahradě, ale i ve sklepě či dílně pomohou výkonné vysavače STIHL SE 62 a STIHL SE 62 E, které koupíte za 3800 a 4800 Kč. Jejich výhodou je dobrá ovladatelnost, vysoká životnost, vícevrstvý filtrační systém i široká výbava příslušenství. Zvolit můžete suché i mokré vysávání a díky funkci foukání se dostanete i na jinak obtížně přístupná místa. Další možnost představují vysavače RYOBI RBV 26 za 3100 Kč nebo třeba Gardena ErgoJet 3000 za 2500 Kč.

Nejenom během jarního úklidu zahrady, ale i pro snadný úklid okolí domu, dlažby, bazénů, a v neposlední řadě pro mytí aut a kol, využijete vysokotlakou myčku STIHL RE 163 PLUS, jejíž cena se pohybuje kolem 18 000 Kč. Díky hliníkové teleskopické rukojeti dosáhnete snadno, kam potřebujete, a pracovní tlak 150 barů zase zajistí vysokou účinnost mytí. Oceníte i nízkou provozní hlučnost, integrovanou nádrž na mycí prostředek a centrálně umístěný manometr. Levnější variantu představuje třeba Makita HW 132 s pracovním tlakem 140 barů a novým dvoupólovým indukčním motorem a odolným čerpadlem.

I s péčí o trávník nám pomůže kvalitní zahradní technika

Vertikutátor na provzdušnění trávníkuVertikutátor se postará o dostatečné provzdušnění trávníku, což je důležité pro zajištění lepšího příjmu živin i vláhy ke kořenům. Vertikutací dochází i k zmlazování trávníku díky přesekání travních výběžků, což vede k vyšší tvorbě nových výhonků. Doporučuje se provést vertikutaci v podélném i svislém směru, nejlépe na krátce střiženém trávníku. Nezapomeňte na dostatečnou zálivku, protože rozrušená půda má větší tendenci vysychat. Pokud chceme mít hustý sytě zelený trávník, je potřeba odstranit mech, plevele a odumřelé rostliny.

Na začátku jara potřebuje tráva také větší množství živin. Ty lze zajistit přihnojením trávníku nebo v ideálním případě pomocí zeleného hnojiva vzniklého při mulčování. 

Silné benzínové multi-sekačky určené pro travnaté plochy o rozloze do 2000 m² zajistí jak sečení trávy na požadovanou výšku, tak její sběr, a díky specifickému tvaru nože dokonce i její mulčování. Princip je jednoduchý. Tlak proudícího vzduchu vmete pokosenou trávu dovnitř trávníku. sekacka vikingOdpadají tak starosti, co udělat s posečenou tráva, protože tráva se vrací v podobě přírodního hnojiva do látkového koloběhu.

Abychom neměli velké množství biomasy, je potřeba sekat trávu pravidelně, aby se travní hmota stačila rozkládat.

Práce s multi sekačkami je jednoduchá a efektivní. Sofistikované modely sekaček, jako jsou například HUSQVARNA LC 53e za zhruba 16500 či VIKING MB 650 VM za zhruba 24000 Kč umožňují rychlost sekání přizpůsobit osobě i podmínkám dané travnaté plochy. Během sečení není nutné přidržovat spínač nebo ovládací páku.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist