Internetový hobby magazín

Menu

Články

Nejnovější články

Jan Kopřiva

Říj 0920 Autor: Redakce

autor a rady zahrádkářům škůdci a choroby jak jan koprivaJan Kopřiva je dlouholetým spolupracovníkem Receptáře a dalších rozhlasových i televizních pořadů. Dokonce spolupracuje s několika webovými portály s radami pro zahrádkáře a pěstitele. Stal se autorem a spoluautorem několika publikací jako například: kniha o pestovani jan kopriva

Pěstujeme rybíz, angrešt a jostu. Tato publikace za méně než 100 Kč radí zájemcům o pěstování bobulovin. Dozvíte se vše od výběru keře a odrůdy. Věnuje se i přípravě stanoviště a následně samotné výsadbě dané bobuloviny. Nechybí ani řez a základní tvary keřů, jejich množení a v neposlední řadě ani výživa a vhodné hnojení. V knize naleznete nejvhodnější odrůdy pro daná stanoviště a nejčastější choroby a škůdce a boj proti nim. Znáte křížence rybízu a angreštu – jostu? Po přečtení této publikace budete o pěstování Josty vědět vše potřebné.rady pro pestovani jak kopriva

Neméně zajímavou publikací z edice Česká zahrada je „Pětujeme maliny, ostružiny a borůvky“. Publikace je svým charakterem určena jak zahrádkářům, drobným pěstitelům, tak i profi pěstitelům. Seznámíte se současnými novinkami a trendy v ochraně a výživě malin, ostružin a borůvek. Zdokonalíte se v integrované ochraně rostlin a alternativních metodách v boji proti chorobám i škůdcům.

Dostanete i pro laika a začátečníka srozumitelný návod na postup při výběru druhu plodiny, přípravě půdy a pak i sadbu a péči o tyto plodící keře. Kniha je doplněna recepty a tipy na výrobu ovocných dobrot. Kniha je obohacena nespočtem barevných fotografií z galerie Jana Kopřivy a Ludmily Duškové.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

31 reakcí na Jan Kopřiva
 • Ryšavý 4.3.2021 (19:09)

  Dobrý den,rád bych připravil skleník na výsadbu.Četl jsem o Ultimate super SG, ale nikde jsem jej nenašel. Můžete poradit. Nebo něco jiného. Moc děkuji za rady.

 • Jana M 22.7.2019 (20:57)

  Dobrý den,
  letos se paprikách vyskytly deformované listy a také plody. Na plodech vyrůstají jakoby další malé papričky, nebo jsou ukryty uvnitř plodů. Listy jsou zkroucené. O jakou chorobu se jedná? Nebo je v půdě nedostatek či přebytek nějakých živin?
  Děkuji za informaci

 • Maisner Miloš 8.6.2017 (17:39)

  Dobrý den, pane Kopřivo!
  Chci se vás zeptat,co je to za chorobu a čím mám ošetřit švestku, na jejichž listech se mi vytvořili takové tvrdé světlé jakoby tečky nebo vyvýšené nádorky. Jsou asi 1,5 mm v průměru, nic z nich neteče ani neleze. Mám jejich fotku, ale nemám vaší Mailovou adresu, abych vám mohl fotku poslat ke snadnějšímu posouzení. Snad tento popis bude stačit k určení choroby.
  Děkuji za odpověď.

 • Berka 1.10.2014 (11:01)

  Dobrý den Pane Kopřiva.
  Prosím o radu s ostružiníkem na zahradě.
  Je na slunečném místě,vzrostlý,zaléván,hnojen,nestříhán.
  V době plození nasadí bohaté plody,které zčervenají avšak do tmavé vyzrálé a chutné barvy nevyzrají.
  Moc zdravím a děkuji Berka Brno

 • Jiří Čepelák 21.6.2014 (12:09)

  Dobrý den pane Kopřivo,
  prosím o laskavé sdělení bližších informací o BIOCITu, o kterém jste mluvil na ČR2. Dá se použít na udržení čistoty vody v bazénu? DĚKUJI MNOHOKRÁT ZA LASKAVOST.

 
<<Říj 2021>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist