Internetový hobby magazín

Menu

Články

Nejnovější články

Jan Kopřiva

Říj 0920 Autor: Redakce

autor a rady zahrádkářům škůdci a choroby jak jan koprivaJan Kopřiva je dlouholetým spolupracovníkem Receptáře a dalších rozhlasových i televizních pořadů. Dokonce spolupracuje s několika webovými portály s radami pro zahrádkáře a pěstitele. Stal se autorem a spoluautorem několika publikací jako například: kniha o pestovani jan kopriva

Pěstujeme rybíz, angrešt a jostu. Tato publikace za méně než 100 Kč radí zájemcům o pěstování bobulovin. Dozvíte se vše od výběru keře a odrůdy. Věnuje se i přípravě stanoviště a následně samotné výsadbě dané bobuloviny. Nechybí ani řez a základní tvary keřů, jejich množení a v neposlední řadě ani výživa a vhodné hnojení. V knize naleznete nejvhodnější odrůdy pro daná stanoviště a nejčastější choroby a škůdce a boj proti nim. Znáte křížence rybízu a angreštu – jostu? Po přečtení této publikace budete o pěstování Josty vědět vše potřebné.rady pro pestovani jak kopriva

Neméně zajímavou publikací z edice Česká zahrada je „Pětujeme maliny, ostružiny a borůvky“. Publikace je svým charakterem určena jak zahrádkářům, drobným pěstitelům, tak i profi pěstitelům. Seznámíte se současnými novinkami a trendy v ochraně a výživě malin, ostružin a borůvek. Zdokonalíte se v integrované ochraně rostlin a alternativních metodách v boji proti chorobám i škůdcům.

Dostanete i pro laika a začátečníka srozumitelný návod na postup při výběru druhu plodiny, přípravě půdy a pak i sadbu a péči o tyto plodící keře. Kniha je doplněna recepty a tipy na výrobu ovocných dobrot. Kniha je obohacena nespočtem barevných fotografií z galerie Jana Kopřivy a Ludmily Duškové.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

32 reakcí na Jan Kopřiva
 • Jan Židlický 3.4.2022 (13:17)

  Dobrý den pane Kopřivo. Obracím se na Vás s prosbou.
  V zimě jsem objevil inzerát , že někdo prodává „pásový vyorávač brambor“ za Teru ( na způsob teku)
  Bohužel jsem neuspěl a tak jsem začal hledat. Objevil jsem video, kde s tímto strojem vybíráte b rambory a chválíte to. Jsem malopěstitel brambor a mám malý omezený prostor a s velkým traktorem a „čertem“ se tam nemohu vejít a nechci sousedům dělat škodu. Prosím Vás, nevíte kde bych mohl takový stroj (i starší) sehnat? Podle informací na internetu se to snad ještě dělá na Slovensku, ale mě by stačil, jak jsem uvedl, starší. Děkuji za jakoukoliv odpověď. Jan Ž.

 • Ryšavý 4.3.2021 (19:09)

  Dobrý den,rád bych připravil skleník na výsadbu.Četl jsem o Ultimate super SG, ale nikde jsem jej nenašel. Můžete poradit. Nebo něco jiného. Moc děkuji za rady.

 • Jana M 22.7.2019 (20:57)

  Dobrý den,
  letos se paprikách vyskytly deformované listy a také plody. Na plodech vyrůstají jakoby další malé papričky, nebo jsou ukryty uvnitř plodů. Listy jsou zkroucené. O jakou chorobu se jedná? Nebo je v půdě nedostatek či přebytek nějakých živin?
  Děkuji za informaci

 • Maisner Miloš 8.6.2017 (17:39)

  Dobrý den, pane Kopřivo!
  Chci se vás zeptat,co je to za chorobu a čím mám ošetřit švestku, na jejichž listech se mi vytvořili takové tvrdé světlé jakoby tečky nebo vyvýšené nádorky. Jsou asi 1,5 mm v průměru, nic z nich neteče ani neleze. Mám jejich fotku, ale nemám vaší Mailovou adresu, abych vám mohl fotku poslat ke snadnějšímu posouzení. Snad tento popis bude stačit k určení choroby.
  Děkuji za odpověď.

 • Berka 1.10.2014 (11:01)

  Dobrý den Pane Kopřiva.
  Prosím o radu s ostružiníkem na zahradě.
  Je na slunečném místě,vzrostlý,zaléván,hnojen,nestříhán.
  V době plození nasadí bohaté plody,které zčervenají avšak do tmavé vyzrálé a chutné barvy nevyzrají.
  Moc zdravím a děkuji Berka Brno

 • Jiří Čepelák 21.6.2014 (12:09)

  Dobrý den pane Kopřivo,
  prosím o laskavé sdělení bližších informací o BIOCITu, o kterém jste mluvil na ČR2. Dá se použít na udržení čistoty vody v bazénu? DĚKUJI MNOHOKRÁT ZA LASKAVOST.

 
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist