Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jakou úhlovou brusku vybrat?

Srp 1310 Autor: Petra Kupská

uhlova-bruskaBruska – jedno slovo, stovky druhů a tisíce činností, se kterými vám bruska pomůže. Dnes se zaměříme na nejčastějšího zástupce z rodiny brusek, a to na úhlovou brusku, někdy zvanou také jako flexa nebo rozbruška.

Úhlové brusky jsou všestrannými pomocníky v domácí dílně, na zahradě, okolo domu či na chalupě. Jejich základní funkce je dělení a broušení kovu, slitin, keramiky a dalších materiálů. S jejich pomocí a při nasazení odpovídajícího kotouče snadno nařežete ocelové sloupky, střešní tašky, dlaždice a obklady, cihly, kámen nebo beton. Zbrousíte svary, odstraníte rez nebo zbavíte plochu starého nátěru.

Jaké kotouče do brusky?

Do brusky se upínají různé typy kotoučů, mohli bychom je rozdělit podle typu činnosti (řezné či dělící, brusné, hrubovací, lamelové) a dále podle velikosti. Obvyklé průměry kotoučů jsou 115, 125, 150, 180 a 250 mm. Nejuniverzálnější velikost, která najde uplatnění v rukách každého kutila, je úhlová bruska s průměrem kotouče 125mm.

Na jaké parametry dát pozor při výběru úhlovky?

uhlova-bruska-makitaPři dnešní cenové úrovni kvalitních, značkových brusek se nevyplatí kupovat no-name nářadí, povalující se v regálech hobby marketů. Osvědčení výrobci nabízejí za dobré ceny vyzkoušené úhlové brusky s parametry, které mile překvapí i profesionálního řemeslníka. Důležitý je dostatečný výkon brusky, který zaručuje rychlé a plynulé řezání (broušení). Silný motor neztrácí výkon ani při intenzivnějším zatížení. Bruska musí dobře padnout do ruky a ani při práci s ní byste neměli mít pocit, že nevyváženým těžištěm zbytečně zatěžuje ruce.

Šikovnými vlastnostmi, které najdete spíše u profesionálních brusek, je například elektronické řízení konstantních otáček i při vyšším zatížení, nastavitelná skříň převodovky pro vlastní určení směru odvodu jisker, elektronická brzda s pomalým rozběhem nebo antivibrační systém, tlumící rázy při práci.

Úhlová bruska – tip za skvělou cenu

Přemýšlíte, že byste mohli úhlovou brusku věnovat jako dárek kutilovi? Nebo si chcete dovybavit nářadí a pořídit si novou brusku nebo vyměnit starší za novou? Poradíme vám brusku, s jejímž výběrem určitě nesáhnete vedle. Jedná se o jeden z nejžádanějších typů pro široké spektrum kutilských prací v domácí dílně:

Úhlová bruska MAKITA 9558HN – s průměrem kotouče 125mm, dostatečným výkonem 840W. Kompaktní a silnou brusku, která se jen tak nějaké práce nezalekne, koupíte on-line v internetové prodejně shop.alfavaria.cz za akční cenu 1.613 Kč (srpen 2013).

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Jakou úhlovou brusku vybrat?
Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist