Jak zmírnit průběh koronaviru?
Vědomě se nakazit nikdo nechce, ale vzhledem k vysokým počtům nemocných v ČR je bohužel možné, že covid-19 dostane i vás. Pokud k tomu dojde, nestresujte se. Drtivá většina pacientů má velmi lehký průběh podobný chřipce.
Jak poznat, že vás trápí koronavirus? Mezi příznaky, které se dostavují jako první, patří bolení v krku, bolesti hlavy, pálení v nose či rýma. U někoho se objeví rovnou ztráta čichu, pak je vše jasné. Jinak je covid-19 dost podobný chřipce, takže kdo si chce být jistý, tomu nezbývá než se vydat na test. A co dělat, když už je zřejmé, že jste se nakazili koronavirem? Hlavně nepanikařit.
Na úpornou rýmu sirup z rýmovníku
Řada pozitivně testovaných trpí na velkou rýmou, lechtáním a pálením v nose. Dává to smysl, vir se usazuje v nose, ostatně proto se i ztrácí čich. Na problémy s rýmou je každopádně dobrý sirup z rýmovníku. Uvaříte si ho sami doma podle následujícího receptu:
Suroviny:
- 35 lístků rýmovníku
- 1 citron
- 1 pomeranč
- 1 kg cukru
- 1 l vody
Postup:
1. Citron i pomeranč oloupeme a nakrájíme na plátky, ty vložíme do hrnce. Přidáme listy rýmovníku, zalijeme horkou vodou. Necháme 1-2 dny louhovat.
2. Voňavý nálev scedíme, přidáme cukru a na mírném plameni vaříme do zhoustnutí.
3. Horký dáváme do čistých suchých sklenic, zavíčkujeme a skladujeme na chladném místě.
Můžeme ho použít jako sladidlo do čaje, je výtečný a milují ho i děti. Zkuste také mast na odřený nos z rýmovníku. Recept najdete ZDE.
Dračí krev pro silnější imunitu
Zkuste bojovat proti koronaviru přírodně! Žádná zázračná bylinka, která by vás okamžitě vyléčila, sice neexistuje, ovšem můžete posílit svou imunitu. Z bylinných přípravků bývá doporučována zejména dračí krev z mízy jihoamerického stromu, dále lékořice hladká, hořec drsný a výtažek z pelargonie.
Antibakteriální lichořeřišnice
Dalším přírodním pomocníkem při nákaze je lichořeřišnice. Možná víte, že se používá při močových zánětech, ona má však obecně antibakteriální účinky. Dá se sehnat v podobě tinktury i kapslí v kategorii přírodních léčiv a homeopatik.
Směs sirného květu a vápence z ústřic
Neboli HEPAR SULFUR je další z rodiny homeopatik, které mají podle některých nemocných pozitivní vliv na průběh koronaviru, Tento přípravek seženete v lékárně a je vhodný nejen při koronaviru, ale také při zánětech dýchacích cest jako takových, které jsou provázené suchým, chraplavým, štěkavým kašlem, který vznikl prochlazením nebo průvanem. Jde o sladké kuličky, které se doporučují brát v ředění 15CH, 5 granulek 3 x denně.
Vitaminy C a D
Vitamin C je doporučován při všech nemocích kvůli posilnění imunity. „Déčko“ doporučuje i Česká lékárnická komora přímo na koronavirus nejen při léčbě, ale i jako prevenci. Běžně ho tělo dokáže získávat samo ze slunečního záření, ovšem toho si teď moc neužijeme, a tak je vhodné ho doplnit uměle. Dále se mluví o pozitivním účinku zinku a selenu.
Pro tišení kašle i teploty
Obecně je dobré léčit se jako u klasické chřipky. Na snižování horečky si můžete vzít paracetamol, na tlumení suchého kašle mukolytika. Nezapomeňte dodržovat pitný režim.
Komentáře k článku
Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.