Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak vyhnat krtky ze zahrady?

Bře 1413 Autor: Petr Helekal

krticiny na zahradeLetošní zima se krtkům na rozdíl od lyžařů velmi zamlouvala. Půda nebyla zmrzlá, a tak mohli nerušeně a bez problémů pracovat celou zimu a majitelé domů jen sledovali, jak jim na trávnících přibývá jedna hromádka za druhou. Ti, kteří na zahradu nebo chalupu přijeli po delší pauze až teď na jaře, často nevěří vlastním očím, jak jim krtek zahrádku přes zimu zřídil.

Než se pustíme do úklidu zahrady a začneme trávník opravovat, je dobré krtka ze zahrady nejdřív vyhnat, jinak by byly opravy trávníku zbytečné.

odpuzovac proti krtkumNejjednodušší způsob jek dostat krtka ze zahrady je pomocí elektronických odpuzovačů a plašičů. Existují dva druhy plašičů – ultrazvukové a vibrační. Velmi oblíbené a účinné jsou odpuzovače krtů od firmy Weitech, která je světovou špičkou ve výrobě odpuzovačů a plašičů škůdců.

Vibrační odpuzovače krtků v sobě mají motorek s excentrickým závažím, který vytváří vibrace, které se pak přes kovový hrot plašiče přenášejí do půdy. V případě vibračního plašiče se kovový hrot nedává do chodby, ale zarazí se přímo do země, aby se vibrace mohly šířit. Platí, že čím hutnější je zemina, tím dál se v ní vibrace šíří, v písčitých zeminách je dosah vibrací menší.

Weitech -WK 0677 bezúdržbový vibrační odpuzovač krtků, který je napájen pomocí solárního panelu, a není třeba do něj kupovat baterie. Tento přístroj před krtkem ochrání až 320m² vaší zahrady.

odpuzovac krtkuUltrazvukové odpuzovače krtků krtky zahání směsí ultrazvukových a zvukových signálů, které se šíří jeho chodbami, a krtek se z takto pro něj nepříjemného prostředí odstěhuje pryč. U těchto zvukových plašičů je nutné dbát na to, aby trubka odkud vychází zvuk volně navazovala na krtčí chodbičky tak, aby se jimi mohl zvuk šířit.

Weitech – WK 0675 je bateriový zvukový odpuzovač krtků, který funguje rovněž na hraboše a hryzce, a ochrání 100m² vaší zahrady. Na 4 baterie velikosti „D“ vydrží v provozu 3-4 měsíce.

Nakupujte se slevou!

Naši čtenáři mají na odpuzovače krtků a nejen na ně slevu! Sleva 20% se vztahuje na veškeré výrobky v obchodě www.pasti.cz s výjimkou parazitických hlístic Nemaslug.
Sleva 20% se počítá z cen výrobků před slevou (pokud je na eshopu zboží v akci s 10% slevou, vy dostanete 20%)  Pro aplikaci slevy je třeba při dokončení objednávky napsat do zprávy pro prodejce heslo receptar20%
Sleva bude vypočtena z celkové ceny nákupu po dokončení objednávky.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist