Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak vybrat vhodnou podlahovou krytinu?

Lis 1310 Autor: Redakce

Podlaha drevoZařizujete si nový byt, a zrovna přemýšlíte o tom, jakou podlahovou krytinu bude nejlepší zvolit? Pokud vás toto téma opravdu zajímá, rozhodně pokračujte ve čtení. Na trhu je samozřejmě k dostání mnoho různých typů podlahových krytin. Pokud ale nepatříte mezi znalce, může pro vás být složité se v takto velké nabídce vyznat. My se vám v dnešním článku pokusíme jednoduše vysvětlit, čemu při výběru podlahové krytiny věnovat pozornost.

Jak si správně vybrat?

Při výběru nové podlahové krytiny budete jistě velkou pozornost věnovat její ceně a také vzhledu, kvalitě, určení… Důležité ale také je fakt, jak snadno se vám bude podlaha udržovat. Nezapomínejte také ale uvědomit si, jak velkou odolnost od vaší podlahy očekáváte. Dá se tedy říct, že podlaha v kuchyni a v dětském pokoji rozhodně nebude stejná. Do kuchyně byste měli volit podlahu odolnou, protože zde bude podlaha velice zatěžovaná. Do dětského pokoje byste naopak měli volit podlahu příjemnou a tzv. teplou. Pokud vlastníte psa nebo se chystáte nějakého mazlíčka pořídit, článek o podlahách vhodných pro čtyřnohé miláčky najdete zde.pes plovouci podlaha

Z čeho si teda můžete vybrat?

Teď už stručně víme, podle jakých kritérií je dobré se ve vašem výběru řídit. Ale z jakých typů můžete vybírat? Již výše jsme zmínili podlahu teplou. Nevíte, co to znamená? Mezi teplé podlahy se řadí například podlahy ze dřeva, koberce a také korek. Víte, jaké jsou výhody dřevěné dlažby?
Dřevěná dlažba bude velice dobře působit i na vaše oko, má velice dlouhou výdrž a navíc je také vhodná i pro alergiky, protože se na ní prach usazuje jen minimálně. Navíc má již zmíněný velice příjemný teplý povrh. Jak už to ale bývá, má bohužel i své nevýhody. Mezi ně patří například fakt, že dřevěnou podlahu je velice snadné poškrábat a její cena také bývá vyšší.

Laminát místo dřeva?

drevena plovouci podlahaLaminátová podlaha je asi nejdokonalejší napodobenina dřevěné podlahy. Na rozdíl od dřevěné podlahy je zde ta výhoda, že laminát bývá oproti dřevu výrazně levnější. Je také velice odolná vůči poškrábání, je vhodná i pro alergiky a podlaha na údržbu rozhodně není náročná. Navíc zde bývají výrobci poskytovány velice dlouhé záruky. Mezi nevýhody může patřit to, že je citlivá na nadměrné vlhko a na rozdíl od dřevěné podlahy má studený povrh. Proto laminát může být vhodný i do kuchyně.

Je libo koberec?

Do dětského pokoje je velice často pořizován koberec. Víte, jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Mezi jeho výhody jistě patří nízká cena, rychlé položení, velice příjemný povrh a samozřejmě velký výběr. Mezi nevýhody však patří velké usazování prachu a díky tomu je nevhodný pro alergiky, koberec má také o něco nižší životnost.

Pokud tedy budete dodržovat určité zásady, rozhodně se ve výběru podlahové krytiny nemůžete jen tak splést a jistě se budete ve vašem bytě cítit velice příjemně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Jak vybrat vhodnou podlahovou krytinu?
Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist