Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Jak se připravit na příchod štěněte

Čvn 1804 Autor: Redakce

Je to tady! První oťukávání s novým pejskem máte za sebou, nyní se přiblížila chvíle, kdy jej přivedete domů. Ale jste dostatečně připraveni? Máte vše, co bude vaše štěně potřebovat? Projděte si rychlý seznam výbavy pro psa.

nove stene

1. Cestovní přepravka

Abyste mohli přemístit nového čtyřnohého člena rodiny od chovatele domů, potřebujete přepravku. Při výběru zohledněte velikost pejska, jeho pohodlí a bezpečí. Během cesty by měl mít možnost se pohodlně uvelebit, ale nesmí mít kolem sebe zase příliš mnoho místa. Kdyby auto nebo prostředek hromadné dopravy prudce zabrzdil, štěně by si mohlo v příliš velké přepravce ublížit.

2. Náhubek, vodítko, obojek

Pokud budete cestovat MHD a máte větší plemeno, bude od začátku nezbytný náhubek. Bez něj vám přepravce nedovolí nastoupit. Náhubek musí štěněti dobře sedět. Individuální potřeby svého psa zohledněte také při pořizování vodítka a obojku. Volte obojek z měkkého materiálu s nastavitelnou délkou. Totéž platí pro vodítko.

U vodítka ale počítejte s budoucími rozměry a silou svého zvířecího přítele. Zatímco pro dogu můžete zvolit řetěz, který zvládne psův tah, malé čivavě bohatě postačí tenké lanko. U malých plemen se nabízí pořídit místo obojku postroj čili tzv. kšírky. Drobní psi mívají velice úzký krk a běžný obojek by jim mohl být velký nebo je škrtit. Na všechno zmíněné vybavení zvykejte štěně ideálně postupně v domácím prostředí.

3. Misky na vodu a na krmivo

Psi mají tendenci při jídle i pití trochu divočit, zaměřte se proto na stabilní misky, které odolají zběsilému útoku psího čumáku. Skvěle vám poslouží nerezová nebo plastová miska s protiskluzovým dnem.

4. Krmivo

prvních dnech dopřejte psovi krmivo, na jaké je zvyklé od chovatele. Pokud shledáte jiné granule pro štěňata vhodnější, měňte krmivo postupně. Po malých dávkách přidávejte nové žrádlo do starého a během 2 týdnů poměr kompletně obměňte.

Ptáte se, jak často a čím krmit štěně? Granule pro štěňata vybírejte dle konkrétních nároků psa. Myslete na jeho stáří i rasu. Mějte na paměti, že potřebuje vyvážený poměr živin pro správný vývoj a růst. Krmiva pro štěňata od Nutrilove obsahuje jak granule, tak měkká krmení a navíc zohledňuje i velikost psa. Četnost krmení se mění v průběhu věku. Do 2 měsíců by mělo štěně jíst 6x denně, zatímco v dospělosti stačí naplnit misku 1 – 2x denně.

5. Pelíšek a hračky

Od počátku byste měli dopřát psovi místo, kam si může jít kdykoliv odpočinout a kde bude mít naprostý klid. Menší plemeno ocení ohraničení pelíšek nebo košík, v němž bude chráněný před průvanem a bude se cítit v bezpečí. Větším psům obvykle stačí polstrovaný pelech nebo deka na klidném místě.

Štěňata mají hodně energie a hravou povahu, proto nezapomeňte na hračky. Ale pozor. Velikost i materiály by měly odpovídat velikosti psa, abyste předešli případným zdravotním komplikacím a úrazům.

Máte vše připravené? Ještě jednou si seznam projděte, zkontrolujte a můžete vyrazit. Váš psí parťák už na vás netrpělivě čeká!

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist