Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak připravit trávník na zimu

Zář 1015 Autor: Redakce

Na místě, kde uhyne trávník nebo kde zůstanou místa po pařezech můžete buď trávník dosít nebo si poradit jinak. Málokdo si totiž pamatuje, jakou travní směs použil. Pak by totiž trávník mohl mít úplně jinou barvu a trávník by nevypadal kompaktně.

agrofit kombiTomu předejdete pokud na místě uhynulého trávníku zřídíte malou skalku. Navíc se prostot tzv. „rozbije“ a vaše zahrádka bude vypadat více profesionální.

Tak, aby z trávníku byl pořádný koberec, na kterém je radost projít se bosky, musíme ho udržovat. Údržba trávníku začína v březnu vertikutací a odstraněním plevelů a samozřejmě vegetační hnojení (jarní a letní). Na podzim nás opět čeká vertikutace a příprava trávníku na zimu především použitím fungicidních přípravků proti plísni sněžné.

Základem kvalitního trávníku je závlaha a výživa. Je vhodné použít jarní a letní hnojiva na trávník. Plně postačí dvě aplikace. Jsou to hnojiva z přírodních látek, která nezasolují půdu.

Na podzim použijeme dvě základní alternativy přírodního hnojení. První variantou je přírodní hnojivo ve formě drobků. Tato hnojiva jsou speciálnímpodzimní hnojivo způsobem připravována z přírodních mouček, melasy, kakaových slupek a podobně. Správný poměr živin, zejména vyšší podíl draslíku zvyšuje odolnost porostu proti původcům houbových chorob a vytváří dobré předpoklady pro úspěšné přezimování trávníku. Druhá skupina hnojiv jsou hnojiva s přídavkem mykorhizních hub. Samozřejmě předcházíme plísním a plevelům preventivním postřikem.

Shrnutí

 • Březnová vertikutace, postřik proti plevelům (Agrofit kombi)
 • Jarní a letní hnojení během vegetace
 • V říjnu vertikutace
 • Hnojení podzimními nebo mykorhizními hnojivy (Hortus-podzimní hnojivo)
 • Začátkem listopadu preventivní postřik proti plísni sněžné

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Jak připravit trávník na zimu
 • Tusl Ivan 21.9.2011 (12:20)

  Mám kousek zatravněné plochy na hřbitově. Po této sezoně zůstaly v trávníku plošky,kde
  tráva nedorostla a jsou tam holá místa. Co mám udělat na zimu pro udržení trávníku a též aby zmíněné lysiny se zatravnily. Také potřebuji poradit co udělat s trávníčkem před zimou. Děkuji
  Tušl

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist