Jak přimět klívii vykvést
Pokud se rozhodnete na své zahradě, či doma v květináči pěstovat klívii, připravte se na dlouhou cestu. Vyjít s touto rostlinou totiž není zrovna nejjednodušší. Tato rostlinka patří do kmene Řemenatek. Není to příliš rozšířený kmen, patří do něho pár druhů, konkrétně tři. Nejrozšířenější však očividně je klívie oranžová. Na ozdobu ji můžete mít i v období, kdy nekvete, krásně totiž může svými sytě zelenými listy zdobit interiér. Listy má totiž do uspořádané do zvláštních vějířů v růžicovém tvaru.
Pro správnou výživu nepotřebuje záři slunečních paprsků. Ačkoli původně pochází z Jižní Afriky, není tak náročná na teplotu. V zimě jí bohatě stačí nějakých 15 stupňů. V letních a jarních měsících vyžaduje hojné zalévání, naopak v zimě a na podzim ji zalévejte jen mírně a zejména opatrně.
Květy klívie
Květenství této rostliny je opravdu nepřehlédnutelné. Dosahuje výšky třiceti až čtyřiceti centimetrů. Na samém konci by se běžně mělo nacházet až dvacet květů. A právě tady mnohdy nastává ten problém. Rostlina sice roste jako z vody, ale s květy už je to poněkud horší. Právě z tohoto důvodu ji stále vidíme méně a méně, neboť se ji jen pramálo kdo rozhodne pěstovat.
Co tedy vlastně dělat pro to, aby vás poctila svými nádhernými květy? Jistě si říkáte, že se o ní moc dobře staráte, ale kýžené ovoce stále nepřichází. Chyba pravděpodobně spočívá v tom, že se o ni staráte až moc. Zejména v podzimních a zimních měsících totiž potřebuje své období klidu, což znamená, že byste jí měli začít omezovat přísuny vody a hnojiva. Jistě byste jí také měli přestěhovat na chladnější místo a po celý rok ji chránit přímému zásahu slunce. V zimě, kdy jí vyraší květní stvol, můžete přidat nepatrně vody. Pokud se tímto budete řídit, jistě vám napřesrok přenádherně vykvete.
Komentáře k článku
Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.