Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak pečovat o trávník během léta?

Srp 1002 Autor: Redakce

trávník v létě

Letos za tak velkého horka a sucha je potřeba si trávník hýčkat. Také je potřeba nechat trávu raději cca 10 cm vysokou. To děláme kvůli závlaze a pokud jsou vedra a sucha opravdu nesnesitelná, ani zálivka není od věci.

Krom vody ale trávník bude potřebovat i přihnojit. Trávník totiž produkuje velké množství zelené hmoty, kterou posekáním odstraníme. Proto musíme dodávat kombinované hnojivo i během léta. Ledek vápenatý nebo amonný s vápencem je vhodné použít i během července a srpna.

hnojivo na trávník a antimechPokud Vás i v tomto období trápí mech v trávníku, pak můžete buď zvyšovat pH pomocí vápence. Problém ale je s dávkováním, protože i samotný trávník potřebuje spíše kyselejší pH. Proti mechu tedy můžete použít zelenou skalici (síran železnatý), kterou jednoduše rozpustíte ve vodě a pokropíte tímto roztokem trávník. Nejvhodnější je cca 3% roztok. Samozřejmě existuje i celá řada speciálních přípravků proti mechu typu HORTUS – STOP-MECH s výživou.

Koncem července a začátkem srpna musíme trávník ošetřit tak, aby byl připraven na zimu. Necháme ho delší, v případě potřeby zalíváme a přihnojíme NPK nebo cereritem (obsahuje navíc hořčík a stopové prvky) nebo úplně postačí malá hrst na 1 metr čtvereční. Močovinu používáme pouze na jaře a jen ve velmi malém množství. Pokud si nejste úplně jistí, je lepší použít speciální, vyvážené hnojivo na trávník.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist