Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Jak ochránit psy před blechami a klíšťaty: Přírodní tipy a rady

Čvn 2315 Autor: Claudie Kornelová

Blechy a klíšťata jsou nejen nepříjemní pro naše psy, protože stojí za nepříjemným svěděním, ale také mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Existuje mnoho komerčních přípravků na trhu, které slibují ochranu proti těmto parazitům, avšak mnoho majitelů preferuje přírodní a neškodné metody. V tomto článku vám představíme několik přírodních tipů a rad, jak ochránit vašeho psa před blechami a klíšťaty pomocí domácích postřiků.

pes

Ochraňte své psí mazlíčky pomocí snadných přírodních postřiků. Zdroj foto: Pixabay.com – Birgit

Upozornění: Před každým použitím se nejprve poraďte se svým veterinářem, jestli můžete postřik na svého psa použít, aby mu nezpůsobil zdravotní problémy. Pokud prostředky použít můžete, vyzkoušejte je nejprve na malém místě na kůži vašeho psa, aby nedošlo k alergické reakci.

Esenciální oleje

Esenciální oleje jsou skvělým přírodním odstrašujícím prostředkem proti blechám a klíšťatům. Některé z nejúčinnějších olejů jsou levandule, citronela, eukalyptus a tymián. Můžete si vyrobit vlastní postřik tím, že smícháte několik kapek vybraného oleje s vodou ve sprejové lahvičce. Jemně postříkejte srst psa, přičemž se vyhněte oblasti očí a nosu. Opakujte postup podle potřeby, zejména před procházkami v přírodě.

olej

Esenciální oleje jsou velkým pomocníkem nejen, co se úklidu týká. Zdroj foto: Pixabay.com – Mareefe

Ocet a voda

Ocet má odstrašující účinky na blechy a klíšťata. Smíchejte čajovou lžičku octa s 250 ml vody a nalijte do sprejové lahvičky. Jemně postříkejte srst psa, vyhýbejte se obličeji a jemné sliznici. Tento přírodní postřik lze aplikovat jednou denně, aby se udržela účinnost.

Čajový postřik

Dokonce i čaj může sloužit jako účinný odstrašující prostředek proti blechám a klíšťatům. Uvařte silný čaj a nechte ho vychladnout. Poté aplikujte čaj na srst psa pomocí spreje nebo láhve s rozprašovačem. Tento přírodní postřik by měl být aplikován opatrně, aby se zabránilo zasahování do očí a nosu.

čaj

Čaj dokáže spolehlivě odradit jak blechy, tak klíšťata. Zdroj foto: Pixabay.com – ds_30

Rozmarýnový odvar

Připravte silný odvar z čerstvých nebo sušených rozmarýnových listů. Vařte je ve vodě po dobu 30 minut, nechte odvar vychladnout a sceďte. Poté přelijte rozmarýnový odvar do sprejové lahvičky a jemně postříkejte srst psa. Tento postřik by měl být aplikován opatrně, vyhněte se obličeji a očím.

Citronový postřik

Citron má příjemnou, osvěžující vůni a zároveň odpuzuje blechy a klíšťata. Smíchejte šťávu z jednoho citronu s 500 ml vody a nalijte do sprejové lahvičky. Jemně postříkejte srst psa, přičemž se vyhněte oblasti očí a nosu. Tento přírodní postřik lze aplikovat opakovaně podle potřeby.

citron

Citron je nejen osvěžující, ale také má repelentní účinky. Zdroj foto: Pixabay.com – Richard John

Pravidelné kontroly a čištění

Pravidelně prohlížejte srst svého psa, zejména po procházkách v přírodě. Hmatem projeďte srst a vyhledejte přítomnost blech nebo klíšťat. Pokud najdete klíště, použijte pinzetu a opatrně jej vyjměte, abyste se vyhnuli zanechání části klíštěte v kůži. Pravidelné čištění pelíšků psa také pomáhá minimalizovat riziko infestace blechami a klíšťaty.

Jak již bylo řečeno, je důležité si uvědomit, že i přírodní prostředky mohou mít různou účinnost u různých psů. Pokud se rozhodnete použít domácí postřiky, sledujte reakci vašeho psa a v případě jakýchkoli nepříznivých příznaků, jako je podráždění kůže nebo alergické reakce, přestaňte používat daný postřik a poraďte se s veterinářem. Prevence a ochrana proti blechám a klíšťatům jsou důležité pro zdraví a pohodu vašeho psa, proto se poraďte s veterinářem o nejvhodnějších přírodních i komerčních možnostech ochrany.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist