Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak na to: Vyrobte si strašáka – bude se vám hodit nejen na Halloween!

Říj 2217 Autor: Claudie Kornelová

Říjen je jedním z nejoblíbenějších měsíců. Vzduch je svěží a listí se začíná zabarvovat do překrásných barev, které dokáže vykouzlit jedině podzim. Většina lidí – kteří Halloween slaví a mají rádi – se začínají těšit na halloweenské převleky a různé akce, ale především se my všichni hobby nadšenci věnujeme projektům na výzdobu našeho domu.

strašák

Strašáci jsou velmi populární – hlavně jako plašiči ptáků. Zdroj foto: Unsplash.com – Kerin Gedge

Podzim je ideální také na to, abyste vyrobili jednu z nejoblíbenějších halloweenských dekorací – strašáka. Je to velmi snadná věc, na kterou se většinou používají materiály (kromě balíků slámy), které už pravděpodobně máte doma. Navíc ho kromě Halloweenu můžete využít také k odhánění ptactva ve vaší zahradě! Tady je návod, jak ho vyrobit.

Nástroje a materiály:

  • Sláma (hadry, listí nebo jiné vycpávkové materiály jsou skvělou náhradou)
  • Pytel z pytloviny nebo povlak na polštář (volitelně)
  • Staré punčocháče
  • Stará košile na knoflíky
  • Staré kalhoty
  • Spínací špendlíky
  • Provázek nebo něco podobného provázku
  • Barevný filc nebo jiný zbytek látky (nebo fixy či barvy) na obličej
  • Lepidlo
  • Klobouky, boty, rukavice, šátky a další doplňky (nepovinné, ale velmi doporučené pro co nejzábavnější a nejlepší výsledek)
strašák

Vyrobte si toho svého i vy. Zdroj foto: Unsplash.com – Mateusz Raczynski

Návod na výrobu

 Vyrobte hlavu a ruce. Punčochy se stanou hlavou a rukama vašeho strašáka. Nohy a horní část punčocháčů zcela vycpěte a nahoře u pasu udělejte uzel. Nohy punčocháčů vložte do rukávů trička (košile) tak, aby hlava vycházela z krku. Hlavu můžete zakrýt pytlem z pytloviny nebo povlakem na polštář, ale není to nezbytně nutné. Zapněte horní knoflík. Kolem manžet košile uvažte provázek, aby se ramena uzavřela.

Vytvarujte nohy. Spodní část každé nohavice kalhot svažte provázkem. Kalhoty vycpěte až k hornímu okraji.

Sestavte tělo. Spodní část košile přišpendlete bezpečnostním špendlíkem k pásu kalhot a zapněte několik spodních knoflíků košile. Poté vycpěte trup košile a zapněte zbývající knoflíky.

Vytvořte obličej. Vystřihněte plsť nebo zbytky látky ve tvaru očí, nosu a úst a přilepte je na hlavu. Obličej můžete také vytvořit pomocí fixů nebo barev (nebo pomocí jiných dekorací – knoflíky).

Dokončete oblékání strašáka. Přidejte klobouk, šálu a další doplňky, aby byl váš strašák jedinečný. Pokud přidáváte rukavice nebo boty, můžete rozvázat konce košile a kalhot a znovu je uvázat, jakmile tyto předměty vycpete a umístíte na místo.

Vystavte. Postavte svého strašáka, aby strašil a těšil sousedy!

Strašáky můžete vyrobit ve všech tvarech a velikostech a v nejrůznějších oděvech. Popusťte uzdu své fantazii. Je to dostatečně zábavný a jednoduchý projekt, který si užijí děti všech věkových kategorií. Oblečení si můžete ukládat z roku na rok a vytvořit si celou partu strašáků!

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist