Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Jak mít ten nejkrásněji vyzdobený dům v celé ulici

Lis 2018 Autor: Komerční sdělení

Chtěli byste se letos zapojit do soutěže o nejkrásnější vánoční výzdobu? Nebo jen chcete v chmurné době přinést do své ulice trochu kouzelného vánočního světla? Máme pro vás pár tipů, jak si poradit s venkovní výzdobou domu tak, aby byla nejen okouzlující, ale také aby fungovala bezpečně a vydržela celou zimu.

vyzdoba profi

Jak vybrat vánoční dekorace

V první chvíli si stoupněte před dům a vytipujte si všechna místa, kde bude možné nějakou dekoraci umístit. Pak si vyberte umělecký koncept neboli styl a barevnost celkové výzdoby. Jen tak budete mít pod kontrolou nákup jednotlivých dekorací, budou spolu ladit a celkově nepůsobit kýčovitě.

Můžete zvolit například kombinaci sněhově bílé s přírodními světýlky a zelenými větvemi. Další oblíbenou variantou je kombinace červené a zelené, kterou můžete doplnit ještě o zlaté detaily navozující atmosféru luxusu. I spousta dalších kombinací barev je samozřejmě možná, jen nezapomeňte volit citlivě, s ohledem na okolní prostředí a barvu vašeho domu. Inspirovat se můžete množství fotek a videí na internetu.

Jak si promyslet rozmístění

V této fázi je nutné zvážit především několik praktických bodů. Musíte vzít v potaz, že dekoraci je třeba na dané místo nějak dostat, musí ji být kde uložit nebo jak ji připevnit a musí být také způsob, jak zajistit, že dekorace bude fungovat. Elektrické dekorace budou potřebovat přístup k elektrice, který můžete zajistit z venkovních zásuvek nebo za pomoci prodlužovacích kabelu z vnitřních prostor domu.

Spousta dekorací může fungovat na baterky, zkuste se proto zaměřit na tento typ, ušetří vám to v budoucnu spoustu práce. Všechny světelné dekorace je vhodné doplnit časovačem, abyste nemuseli každý večer světýlka zapínat a ráno zase vypínat. Jednoduše si nastavíte, aby se světla automaticky rozsvítila po západu slunce a ráno zase vypnula. Je to úsporné a praktické řešení.

Jak zvládnout instalaci

vyzdoba profiDekorace, které budete rozmisťovat na zem podél zdí nepotřebují obzvláštní péči. Stačí, když je položíte na vybrané místo a zatížíte, aby v silném větru nespadly. U dekorací, které budete dávat na místa ve výšce, tedy například parapety a obvody oken v prvním a dalších patrech nebo okolo štítu domu, si budete muset dát pozor na víc věcí.

V prvním kroku zajistěte pečlivou a bezpečnou instalaci. Pokud místo není dosažitelné zevnitř budovy, budete muset najít jiný způsob. Zapomeňte na nestabilní a nepraktické žebříky, které mohou podklouznout na zmrzlém povrchu. Mnohem bezpečnější jsou pracovní plošiny. Investice do jejich pronájmu se vyplatí: z plošiny budete moct nainstalovat dekoraci na jakékoli místo zvenku domu s tím, že do výšky budete moct vyvézt také samotné dekorace, nářadí i pracovníka, který bude dekorace instalovat a zapojovat. Na plošině se můžete pohybovat nejen do výšky, ale také do stran, díky čemuž budete mít práci mnohem rychleji hotovou.

Zdroj foto: sico.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist