Jak jsme vybírali gril
Každé léto se to jen hemží večery věnovanými grilování. Pokaždé, když jsme trávili příjemné chvíle u různých přátel, kteří gril vlastnili a pořádali každý víkend grilovačky, také jsme toužili po takovém grilu, který by se hodil na každodenní používání, jak na společenské večery, tak na běžné večeře při hezkých letních večerech. V bytě na balkóně jsme sice měli malý elektrický gril, ten jsme si nechali, kdybychom v zimě dostali chuť na grilování, dá se pěkně použít i vevnitř. Minulý rok jsme si splnily sen a přestěhovali jsme se do domu se zahradou a jednou z prvních věcí, kterou jsme si chtěli pořídit, byl samozřejmě gril. Vzhledem k tomu, že jsme věděli, že ho v létě budeme využívat téměř každý den, rozhodli jsme se pro gril plynový. Grily na dřevěné uhlí se nám také líbily, ale vidina každodenního roztápění dřevěných uhlíků nás z důvodu časové úspory a pohodlí odradila. Domluvili jsme se, že do něj klidně investujeme a začali jsme vybírat z mnoha a mnoha grilů, který náš trh nabízí.
Recenze a doporučení
Přečetli jsme nespočet recenzí a doporučení, porovnávali ceny a parametry. Rozhodli jsme se pro nákup výhradně v českých prodejnách, parametry regulátoru tlaku prý bývají v různých státech rozdílné, navíc shánění doplňků a servisních služeb je pak u nás snazší. Byli jsme se podívat i v hobby marketech, ale tam jsme zjistili, že výběr grilů je omezený a navíc ceny jsou velice nadsazené a očividně ne z důvodu, že by se kvalita rovnala ceně. Rozhodly jsme se tedy pro prodejce Weber. Původně jsme si chtěli pořídit gril s technologií RBS, hlavně kvůli tomu, že keramické hořáky umístěné na bocích grilovací vany zabraňují vzplanutí odkapávajících šťáv a tuků a grilování je pak mnohem zdravější, což bychom ocenily, vzhledem k četnosti konzumace grilovaných jídel. Navíc plocha roštu si udržuje rovnoměrnou teplotu.
Weber Q320
Nakonec jsme ale pořídily plynový gril z řady Weber Q (konkrétně Q320), líbil se nám z hlediska designu a pro zahradní grilovaní i hojnější počet strávníků naprosto vyhovuje. Má dva hořáky, které se dají využívat i odděleně (pro přímé i nepřímé grilování) a jsou chráněné proti skapávajícímu tuku, stejně jako u RBS grilu. Navíc má gril spoustu vychytávek, třeba přídavné světlo, které se pro dlouhé večery nesmírně hodí, pak také elektronické zapalování pro snadné a rychlé zapnutí grilu. Postranní sklopné poličky i s háčky na grilovací pomůcky jsou také výborné. Také bylo příjemné, že gril byl při koupi už téměř kompletně sestavený, od známých jsme slyšeli, že sestavování jiných grilů dalo pěkně zabrat.
Na stránkách grilykrby.cz jsme si udělali předběžný obrázek o nabídce a než jsme vyřkli výsledný verdikt na koupi grilu, jeli jsme se podívat do předváděcího centra s certifikací Weber World Partner v nákupní galerii Harfa, v Praze. To, že jsme měli možnost si grily osahat, porovnat a zkrátka vidět na vlastní oči nám rozhodování usnadnilo. Gril jsme sice nekoupily hned, ale přes internet jsme si ho objednali a jeli jsme si ho vyzvednout na prodejnu osobně, jelikož nebydlíme daleko. Gril jsme pak prostě naložily do auta a odvezli si ho domů a už teď se těšíme, až ho v létě plně zaměstnáme a budeme zvát přátelé na výborné večeře.
Komentáře k článku
Karel Sedláček 19.9.2018 (11:34)
No. já bych se, Luboši, zeptal, jak jsi s plynovým grilem Weber spokojený teď, po nějakém čase. Chtěli bychom si koupit plyňák a popravdě se mi líbí tento, o kterém mluvíš, a sice podle testu – https://vas-pomocnik.cz/grily/ 🙂 Ale ocenil bych dlouhodobou osobní zkušenost, než ho koupím 🙂
LubosHa 25.9.2015 (22:35)
Konečně někdo, kdo mi mluví z duše. Máme plynový Weber (Q 3000 – http://www.grilovani.cz/plynovy-gril-weber-q-3000-granite-grey-.html) a maximální spokojenost!