Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Jack Russel Teriér

Dub 1408 Autor: Redakce

jrtToto plemeno bylo vyšlechtěno na počátku 19. století reverendem Jackem Russellem ve Velké Británii. Reverend byl velmi vášnivý lovec lišek, a proto potřeboval psa, který by měl velmi bojovného ducha. Nyní je toto plemeno nejoblíbenější v Austrálii a zde jsou také největší chovy a také v Británii.

Vzhled

Jeho hlava je plochá, přiměřeně velká se zužujícím se nosem a delším černým čenichem. Uši má do tvaru písmene V, jsou celkem malé a převislé. Oči jsou tmavohnědé, mandlového tvaru a výraz v jeho očích přímo říká: „pojď si se mnou hrát! Nebo zase něco provedu.“

Jeho tělo je silné s celkem úzkým hrudníkem, rovným hřbetem. Nohy má kratší ale jeho stehna jsou velmi svalnatá. Toto velmi mrštné tělo umožňuje pejskovi spoustu pohybů, jako je například skok do výšky, do dálky, dlouhý běh. I když je pejsek poměrně malého vzrůstu (dosahuje do výšky 36 cm) je velmi vytrvalým a také rychlým běžcem.
Jeho srst může mít dvě hlavní varianty. U první je srst krátká a hladká a u druhé varianty je srst delší a hrubší. Zbarvení bývá hlavně bílé s černými, tříslovými nebo černými a tříslovými znaky.

Tito pejsci se rozhodně hodí spíše do aktivních rodin

jrtJsou totiž velice aktivní až hyperaktivní a musí svou energii vyběhat. Pejskovi rozhodně nebude stačit krátká procházka dvakrát za den. Rozkousané boty, nábytek nebo třeba poničený koberec jsou známkami toho, že se váš pejsek doma nudí.

Vycvičit toto plemeno není lehký úkol

Tento teriér je velmi sebevědomý a samostatný. A za tuto jeho tvrdohlavost mohou jen jeho geny. Když byl dříve používán převážně k lovu, musel se o všem rozhodovat sám. Rozhodně u něho nepochodíte s přísným výcvikem a křikem. Tyto dvě věci totiž přímo nesnáší.  Rozhodně byste se při výcviku měli vyvarovat tělesných trestů. Pejsek si toto totiž může zapamatovat a mohl by se stát nervózním ale také i agresivním. I když jeho výcvik není zrovna procházka růžovým sadem, zvládnout se to dá.

jrtPokud toužíte po pejskovi, se kterým budete trávit dlouhé procházky venku, ať už mrzne nebo svítí sluníčko Jack Russel Teriér, bude tím pravým společníkem pro vás. Toto plemeno není vhodné pro začátečníky, protože potřebují pevnou ruku a hodně trpělivosti. Pokud ale tyto těžší začátky zvládnete, pejsek se pro vás stane skvělým, oddaným a veselým kamarádem a společníkem. Mimo to bude také výborný hlídač. Jack Russel Teriér je vhodný i k dětem, bude si s nimi hrát a nikdy by jim neublížil. Vždy ale musíte být ve střehu-to ale platí vždy a všude.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist