Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Houba proti plísni

Bře 1109 Autor: Redakce

U okurek můžeme předejít plísni okurkové použitím pythium oligantrum na moření semene. Semínka obalíme v prášku a vpichujeme do předehřátého substrátu. Houba nenapadne semínka a může tak zdárně klíčit a růst.

Zbytek prášku rozmícháme ve vodě a využijeme k zálivce, kterou provádíme cca po týdnu. Zálivku lze použít i na trávník proti plísni sněžné. Tento prostředek je ale aktivní od 10ti stupňů, proto si počkejte na přívětivé počasí.

Pythium se nemůže přemnožit, protože je přirozenou součástí v půdě, ale je ho tam málo. Funguje proti desítkám druhů škodlivých hub a lze použít i na jahody, chytrá houba pithiumpapriky a třeba i tropické plodiny či mák.

Pythium oligandrum je tzv. chytrá houba a lze použít i na plísně na zdivu a dokonce i k léčení lidí a zvířat. Chytrá houba pro zvířata je biologický přípravek, který podle přibalených informací jednoduše rozmícháte s vodou a pak už můžete postižené zvíře buď lokálně stříkat nebo koupat. Vodní lázeň je vhodná pro všechna zvířata (psy, kočky, malá zvířata, kopytníky…), jejichž srst a kůže je náchylná k zapářce, plísním a kvasinkám.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist