Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Hortenzie-řez, péče, barevnost

Kvě 1104 Autor: Redakce

Pěstování hortenzií

modre hortenzieHortenzie lze pěstovat na volném prostranství nebo ve velkých nádobách. Vyžadují polostinné chráněné stanoviště a jak již bylo řečeno, kyselou půdu. Hortenzie zalívejte velmi mnoho, ale ne často. Pokud ji pěstujete v květníku, měla by mít minimálně každý druhý den plnou misku vody. Dále je potřeba hortenzii přihnojit nebo vyměnit alespoň část substrátu. Vždy vybíráme hnojiva i substráty pro kyselomilné rostliny. Pokud máte na zahradě zvířata, používejte přírodní hnojiva, které nezasolují půdu a navíc nejsou toxické pro psy a kočky.Podobně se musíme postarat i o azalky a rododendrony. Pokud máme na zahradě vápenité půdy, pak musíme substrát u kyselomilných rostlin měnit každé jaro.

Hnojte na jaře a v období kvetení každý týden. Pak ale hnojení omezte a na podzim nehnojte, nebo jen speciálními podzimními hnojivy, které pomáhají pletivům vyzrát a být tak odolnější proti mrazu.

Řez hortenziírez hortenzii

Hortenzie kvetou na dvouletém dřevě a ořežeme jen nerašící větévky. Nikdy nesmíte hortenzii seříznout až u země. Vždy se zbavte jen seschlých nebo slabých větví. Dbejte na odstraňování odkvetlých květenství. Na podzim hortenzii seřízněte jen na 4 očko. Zabráníte tím polámáním keříku těžkým sněhem.

Modré hortenzie

hortenzie modraHortenzie většinou koupíte krásně vybarvené. Jejich pomněnkově modrá barva nás fascinuje. V dalším nebo následujícm roce ale začnou kvést růžově nebo bíle. Barva květů totiž odráží půdní podmínky. Modré barvy květů docílíte tím, že přikyselíte substrát přidáním rašeliny nebo okyselovadel.

Modrou barvu rovněž podpoříte zvýšeným množstvím kationů hliníku. Speciální hnojiva na hortenzie ho obsahují, nebo ho můžete do půdy dodat formou kamence s obsahem hliníku a amonných iontů.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist