Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Gely proti klíšťatům

Čvn 1117 Autor: Redakce

gel na klistataProti klíšťatům a blechám používejte preventivní antiparazitní obojky nebo pipety. Pokud žijete v lokalitě, kde se klíšťata příliš nevyskytují, není potřeba psa zbytečně zatěžovat chemickými látkami, které jsou v antiparazitních přípravcích obsaženy. Pokud na psovi nebo kočce objevíte přisáté klíště, vždy ho musíte odstranit profesionálně.Použijte k tomu gel na klíšťata. Ixoderm Vetri se používá pro paralizaci, znehybnění, dezinfekci a usmrcení přisátého klíštěte. Na klíště stačí vymáčknout malé množství gelu. Do několika minut dojde k seschnutí přípravku. Te následně vydrolíte ze srsti spolu s klíštětem, které díky speciálnímu složení nestihne infikovat svého hostitele nebezpečnými chorobami (dojde k paralizaci).

Jak správně odstranit klíště

Na odstraňování klíšťat je spousta babských rad. Jedna z nich je, že klíště namažete olejem, necháte zemřít a následně vytočíte proti směru hodinových ručiček. Je ale třeba si uvědomit, že použitím olejů a klasických krému klíště umírá velmi pomalu, dusí se a do rány vypouští spoustu choroboplodných zárodků. Takto neodborně odstraněné klíště může být příčinou boreliózy i u zvířat.

Vždy používejte gely na odstranění klíšťat. Jejich hlavní pozitiva tkví v jednoduchosti aplikace. Gel lze navíc použít pro všechna osrstěná zvířata včetně kopytníků.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist