Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Gel proti klíšťatům

Kvě 1111 Autor: Redakce

klisteI zde platí, že je lepší prevence než řešit následný problém. Existuje nespočet odpuzovačů hmyzů, sprejů, nebo dokonce náramků proti savéým parazitům. I naše psy a kočky můžeme chránit antiparazitními obojky, pipetami nebo spreji. Pokud se klíště zakouslo, použijte některý z gelů. Nikdy se nesnažte klíště vykrouti nebo dokonce udusit oleji a krémy. Klíště totiž hned začne do rány vypouštět případné infekce, což může způsobit borreliozu.

Gely na klíšťata

gely na klistataIxoderm je gel pro bezpečné odstranění zakousnutých klíšťat, který lze použít ve veterinární medicíně (pro psy, kočky i kopytníky). Díky obsahu jódu je přípravek vhodný nejen k desinfekci, ale také k rychlému zneschopnění, znehybnění, usmrcení a bezpečnému odstranění zakousnutých klíšťat. Během několika sekund tato tekutá emulze znehybní a usmrtí klíště. Na jedno klíště postačí 1-3 kapky roztoku. Za několik sekund klíště mrtvé, zcela suché odpadne, čímž se snižuje riziko nemocí, která klíšťata přenášejí.

Podobně působícím přípravkem je i sada Antisept JuWim Gel. Jde o silný biocidní přípravek, který zároveň obsahuje dezinfekční roztok jodu. Antisept je speciálně upravený pro průnik do živých tkání vnějších parazitů-klíšťat a ničí možnou infekci přímo v přenašeči a současně efektivně dezinfikuje postižená místa. Druhá složka gelu je další dezinfekce koloidním stříbrem, jehož dezinfekční působení funguje na jiném principu. Patentovaný navíc rychle hojí ránu v antiseptické cloně. Extrakt z měsíčku lékařského tlumí některé alergické reakce a napomáhá v procesu hojení. Během jedné minuty je klíště mrtvé a následně ho odstraníme pinzetou.

Všechny antiparazitní přípravky můžete zakoupit v e-shopu s chovatelskými potřebami www.pejsekakocicka.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist