Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Funkční zastínění interiéru

Led 1230 Autor: Redakce

Při rekonstrukci obytných i komerčních prostor jistě řešíte potřebu výměny oken a dveří. Při takové výměně myslete na předokenní rolety, jejichž stahovací mechanismus může být schován ve fasádě. Pokud řešíte výstavbu novostavby, je potřeba s takovými roletami počítat. Dají se ale zabudovat i do stávajících staveb a i zde jejich obliba stále stoupá. Pozitiva jsou totiž jasná.

Předokenní rolety chrání interiér

predokenni roletyNejen, že jde o úžasný designový prvek, který díky mnoha dekorům perfektně ladí k celkovému dojmu ze stavby, mají ale spoustu super vlastností, které z vašeho bydlení udělají opravdový domov. Klasické žaluzie už jsou dávno překonány a jsou čím dál tím více nahrazovány venkovními roletami, které spolehlivě ochrání interiér před slunečními paprsky. Zatemnění vnitřních prostor je stejně důležité jako soukromí a dekorace.

Krom nežádoucích paprsků je interiér chráněn i před hlukem. Hluční sousedé nebo hluk z rušné ulice či silnice už vás nebude při spánku či sledování televize rušit. Soukromí je v dnešní době velmi vyhledávané a i k němu předokenní rolety přispějí, stejně jako pomohou ochránit váš domov před vniknutím zlodějů a jiných nenechavců do vašeho domu. Rolety totiž ochrání sklo před rozbitím, ať už chtěným nebo třeba způsobeným povětrnostními vlivy.

Ekonomická bilance

Krom již zmiňovaných výhod nesmíme opomenout ani hledisko úspory energií. Ušetříte za ochlazování interiéru v létě a vytápění v zimě. Prostor mezi roletou a oknem se stává další izolační vrstvou. Okny a dveřmi totiž klasicky uniká nejvíce tepla. Co se počátečních investic týče, budou mnohem nižší než předpokládáte. Uvažovat musíte samozřejmě i materiál rolet, které mohou být buď hliníkové, nebo plastové. Výjimkou nejsou ani levnější látkové rolety a markýzy. Ušetřit peníze můžete, pokud místo elektrického pohonu rolet vyberete manuální. Pro tuto možnost se většinou rozhodnou také ti, kteří rolety nechávají namontovat do již stojících staveb, které mají přívod elektrické energie daleko od oken.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist