Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Fuchsie-květiny našich babiček

Srp 1019 Autor: Redakce

fuchsieFuchií je dnes nespočet druhů, které se od sebe liší barvou, velikostí nebo uspořádáním keříku. Původně pochází ze Střední Amreriky, odkud byly spolu s dalšími exotickými rostlinami rozšířeny do celého světa. Nejedná se tedy o pokojovky v pravém slova smyslu, v létě jim je nejlépe na terase nebo balkóně. Nesnáší ale přímé sluníčko a moc vysoké teploty. Za parného léta jim bude lépe v průvanu a nic nezkazíte, pokud je sem tam orosíte.

Často se dočtete, že mají tyto květiny rády vlhko, ale není tomu tak. Nemají rády přemokření substrátu stejně jako sucho. Zálivka prostě musí být tak akorát.

Tato rostlina je čím dál tím populárnější, zejména díky její odolnosti. Pokud bude mít dostatečné podmínky, málo kdy ji napadne nějaký škůdce. I množení zvládne opravdový začátečník. Řízky z nekvetoucích nezdřevnatělých větviček lze odebírat v průběhu celého vegetačního období.

Řízky, které mají minimálně tři lístečky buď necháte zakořenit ve vodě, nebo rovnou v substrátu. Ten jednoduše připravíte ze zahradní zeminy, rašeliny a písku. Pokud zvolíte variantu zasadit fuchsivé řízky přímo do substrátu, pak je vhodné použít růstový stimulátor. Nezáleží na tom, zda sypký nebo tekutý. Kořínky se začnou objevovat už asi za 3 týdny.fuchsie na balkoně

Pokud fuchsie pěstovat nechcete, nebo nemůžete a přesto Vás zaujaly, jeďte se podívat na největší sbírku v ČR na zámek v Buchlovicích. Zde Vás potěší na 1200 druhů kvetoucích fuchsií, které naše babičky také někdy nazývaly „čílko“.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist