Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Frolic-krmivo nebo pamlsek?

Úno 1424 Autor: Redakce

frolic completePolosuché krmivo ve tvaru kroužků je známo pod názvem Frolic/Frolíky. Jde o velmi rozšířenou psí pochoutku, která byla původně vyráběna jako psí krmivo. Ovšem vzhledem k atraktivnosti pro psy a poměrně vysoké ceně se Frolíky ujaly spíše jako pamlsek.

Jedná se o měkké kroužky s dírkou, které na vzduchu rychle tvrdnou. To ale na atraktivitě vůbec nic nemění. Psík musí jen zabojovat, aby pamlsek rozkousnul. Při výcviku nebo pro malá plemena doporučujeme Frolic ještě za měkka rozdělit na více částí. Kroužek stačí zmáčknout a ten se snadno rozpůlí. Pak už fakt, že vám pamlsek v kapse nebo pytlíku na pamlsky za několik dní ztvrdne, nevadí vůbec ničemu.

Proč jsou Frolíky tak oblíbené?

Protože psům chutnají. Ovšem obsah masa ve šťavnatých kroužcích není nijak vysoký, tedy stejný, jako obsah obilovin (asi 4%), ale kroužky obsahují velký podíl druhotných výrobků živočišného původu. Frolíky obsahují zeleninu (zejména fazolové lusky, mrkev) a slunečnicový a rybí olej. Nesmí chybět ani minerální látky.

Jaké Frolíky můžete pořídit?

hovezi frolicNaprostou klasikou jsou asi 3cm velké hovězí nebo kuřecí kroužky. Ty koupíte v různě velkých znovuuzavíratelných balení s tím, že čím větší balení, tím levněji pamlsky vyjdou. Ovšem pozor na již zmiňované tvrdnutí. Na pultech zoomarketů najdete pytlíky o obsahu 500 a 800 gramů. Výjimkou nejsou ani větší balení o obsahu 2 kg. Pro velké psy nebo domácnosti s velkými psy vyhledávejte 4 kg balení. Pak vás totiž kg měkkých kroužků vyjde asi na 85 Kč.

Pokud se rozhodnete Frolíky využívat jako krmivo, počítejte na každých 5 kg váhy psíka s asi 100 gramy krmné dávky denně samozřejmě v závislosti na věku psa a fyzické zátěži.

Pro malé psíky doporučujeme Frolic mini. Opět jsou s obsahem zeleniny a obilovina v příchutích hovězí a kuřecí. Kroužky jsou menší a opět se dají snadno rozdělit. Seženete je v sáčku o hmotnosti 1 kg asi za 115 Kč.

Další dobroty z rodiny Frolic

Frolíky už se dají sehnat i ve variantě válečků, které se velmi snadno porcují. Opět pro někoho jako pamlsek, jiný pes si frolíky užívá jako krmení. Frolíky na cesty (Walky Bites) koupíte v pytlíčkách o hmotnosti 200 gramů pod názvem „Frolic na cesty“ za cca 50 Kč. Výhodnější je trojbalení.

Frolic Cornaro-křupavý pamlsek z masa a různých druhů obilovin. Sáček 100 gr (8 koleček) vyjde asi na 30 Kč.

Frolic masové tyčinky-obsahují 80% masa, snadno se porcují. Sáček 100 gr vyjde asi na 30 Kč.

Frolic Django-plněné tyčinky s hovězím masem se sníženým obsahem tuku. Sáček 4 ks tyčinek vyjde asi na 40 Kč.

Frolic na čištění zubů (Smiley Sticks)-tyčinky ala Denta sticks vhodné pro dospělé psy o hmotnosti 10-25 kg. Lahodné tyčky s mnoha hranami, tuhou konzistencí a obsahem hrubé vlákniny donutí pejska tyčku dlouho žvýkat a kousat. Příchuť kuřecí a hovězí v jednom sáčku. Sáček 170 gr (7 ks tyčinek) vyjde asi na 35 Kč.

Frolic Twister-masové tyčinky zatočené ze dvou provazů s příchutí hovězí a kuřecí. Sáček 140 gr (7 ks tyčinek) vyjde asi na 35 Kč.

Frolic žvýkací kosti (Chewy Bones)-tužší žvýkací kosti kopíte po dvou kusech v sáčku o hmotnosti 175 gr asi za 35 Kč. Tento doplněk stravy je vhodný pro střední a větší psí plemena pro posílení zubů a dásní.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Frolic-krmivo nebo pamlsek?
  • Krammerová M. 2.12.2018 (08:49)

    Dobrý den, Ráda bych se dověděla, kde bych mohla Frolic sehnat. Dříve byl k sehnání běžně, nyní již dlouhé měsíce nikde není a žádný prodavač mi není schopen poskytnout informaci, zda bude nebo již nebude k sehnání. Děkuji za případné info. S pozdravem Krammerová

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist