Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Fosfátová skla

Úno 1226 Autor: Redakce

Zima bude za chvíli za námi a my budeme řešit jarní zahrádku. Rostliny musíme po zimě trochu nabudit a podpořit je v růstu. Právě k tomu slouží zásobní hnojiva, která působí po dlouhou dobu. Většinou je do půdy zapravujeme na začátku vegetace a oni živiny do půdy uvolňují postupně, v průběhu celé vegetační doby.

fosfatova sklaMezi taková zásobní hnojiva můžeme řadit dlouhodobě působící organická hnojiva, ale také fosfátová skla, která jsou doslova fenoménem posledních několika let. Fosfátová skla jsou velmi vyhledávanými dlouhodobými hnojivy zejména pro šíři použití. Zdaleka nejvíce je ale využijete při hnojení okrasných balkonových rostlin. Při jarním sázení nebo přesazování jednoduše přimícháte krystalky hnojiva do substrátu. Nebudete muset řešit přihnojování každý týden a navíc se nemusíte obávat zasolení substrátu a přehnojení rostlin. Hnojivo není rozpustné ve vodě, chytře se uvolňuje postupně přesně tak, jak rostlina potřebuje (živiny se uvolňují vlivem kořenových kyselin). Fosfátové sklo zásobuje rostliny potřebnými minerálními, což zvyšuje jejich odolnost. Rostliny budou odolnější proti vyschnutí i přemokření, zvyšuje se ale jejich odolnost i proti nemocím a škůdcům.

Krom balkonu použijete fosfátová skla i na zahradě. V období přelomu března a dubna je zapravíte ke kořenům jahod. Použijeme poměrně malé množství, a to 10-15 g/m2. U okrasných i ovocných dřevin použijeme množství 20-50 g/m2. Komplexu makro a mikroprvků ve formě fosfátových skel lze využít i pro zeleninu, trvalky, akvarijní a vodní rostliny. Používá se všeobecně ke zvýšení a regeneraci přirozené úrodnosti půdy.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Bře 2024>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist