Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Ekologická olympiáda ve 3. desetiletí

Zář 1417 Autor: Redakce

Tradiční soutěž středoškoláků Ekologická olympiáda (EO) letos vstupuje do svého jubilejního 20. ročníku. Za poslední dva roky se v soutěži mnohé změnilo. Na začátku dvacátého ročníku je to jednoznačně znát. Někoho možná překvapí nové logo EO, pro studenty a pedagogy je však zásadní především tematické sjednocení celého ročníku nebo nové studijní materiály.

olympiadaTéma letošního 20. ročníku EO jakoby se vracelo na začátek věků, kdy vznikal prazáklad naší biosféry a vztahů, jejichž studium dnes nazýváme ekologií. Námětem pro mnohé úkoly soutěže proto bude Geologické dědictví České republiky. Že geologie není dost ekologická? Naopak, geodiverzita ovlivňuje biosložky naší krajiny více než co jiného. Současně i možnosti a chování člověka v té které oblasti. Pořadatelé proto očekávají, že letošní téma, a z něj vyplývající úkoly povedou studenty k objevům souvislostí, které si třeba dosud neuvědomili.

Ekologická olympiáda je týmovou soutěží, což u soutěží v přírodovědných disciplínách není obvyklé. Nezbytná je tu vzájemná spolupráce studentů v tříčlenném týmu, protože v EO se klade důraz na praktickou část, prověřující využití znalostí a dovedností přímo v terénu. Krom vypracování zadaných úkolů studenti svou praktickou práci ústně prezentují a obhajují před odbornou porotou. Tento přístup hodnotí kladně středoškolští pedagogové, ale i samotní studenti, kteří EO prošli.

První krajské kolo EO odstartuje již koncem září ve Vlašimi a během podzimu se k němu přidají další kraje. Druhá vlna krajských kol pak proběhne na jaře a vyvrcholení očekáváme na národním kole v červnu.

Spoluvyhlašovatelem Ekologické olympiády je Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, které soutěž také finančně podporuje. Generálním partnerem soutěže se pro letošní ročník stala společnost NET4GAS, s. r. o. Soutěž podporují také Lesy České republiky, s. p.

Bližší informace podá koordinátor soutěže:

Jaroslav Síbrt
tel: 775 724 545
e-mail: jaroslav.sibrt@csop.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist