Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Duben na zahradě

Dub 1201 Autor: Redakce

puceni peckovinZejména v dubnu se soustředíme na postřik stromů proti přezimujícím škůdcům, jako jsou píďalky, nebo třeba svilušky. U všech peckovin provedeme chemický postřik v době rašení, u jádrovin po do fáze růžového poupěte.

Krom postřiku stromů můžeme zakládat nový trávník. Zejména se musíme soustředit na složení semene. Druh trávníku vybíráme podle jeho zatížení, ale samozřejmě také lokality. V dnešní době totiž bez problémů seženete travní směsi pro suchá stanoviště, které obsahují především kostřavu ovčí a kostřavu rákosovitou. Travní směsi, které se hodí do namáhanějších zahrad nebo na hřiště, musí obsahovat větší množství trávy s názvem jílek vytrvalý. Tento trávník je sice velmi odolný proti zátěži, ale málo odolný proti plísním a také vyžaduje závlahu. Novinkou jsou ve světě naprosto běžné Blue grasové trávy, které mají zbarvení do modra.

Kanadské borůvky

kanadska boruvkaDuben je vhodnou dobou také pro odstranění seschlých a namrzlých výhonů. Stejně tak odstraníme všechny slabé výhony, které by nám keřík zbytečně zahušťovaly. Stejně tak nízko u země seřízneme přestárlé (více než 6 let) výhony. Po odstranění všech nepotřebných výhonů přistoupíme k přihnojení granulovaným hnojivem pro borůvky. Musíme pamatovat na to, že kanadské borůvky koření mělce, takže hnojivo jen poházíme a lehce zapravíme hrabičkami.

Rozmnožování kanadských borůvek

Velmi staré keříky i při pravidelném sestřihu neudržíme věčně. Můžeme buď nakoupit nové sazenice, nebo si je rozmnožíme po vlastní ose-tzv. hřížením. K němu využijeme dostatečně dlouhý a ohebný dvouletý výhon, který mírně zkrátíme a ohneme. V tom místě mírně čistým nožem narušíme slupku větévky. Seškrabanou částí přiložíme výhon k substrátu, zajistíme drátem a zahrneme kvalitní zeminou. Výhon zakoření asi na konci léta, což poznáme podle rašení, můžeme ho odstříhnout od matečné rostliny a případně i přesadit.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist