Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Domy, které jsou šetrné k životnímu prostředí-ekologické pasivní domy

Čvn 1422 Autor: Redakce

pasivni eko dumStavíte pasivní či nízkoenergetický dům a chcete ještě více ušetřit? S novými konstrukčními materiály použitými na výstavbu domů přichází úspora 6 – 20 tisíc eur. Autoři, kteří stojí za výrobu těchto nových konstrukčních materiálů, prohlašují, že konstrukční materiály výrazně ušetří výdaje za energie a přitom plně zachovají kvalitu stavebních materiálů. Krom toho přichází ještě jedna revoluční novinka. Katalogové pasivní domy – mají 100% garanci spotřeby energií, která se pohybuje v rozmezí 50 – 70 kWh. Klasická stavba, která není pasivní má spotřebu 200 – 250 kWh.

pasivni eko dum„Méně dřeva do dřevostaveb“ – podle tohoto motta je navržená konstrukce nového pasivního domu. Na jeho výrobu jsou používány výhradně přírodní materiály a je vizuálně čistý. Difuzní otevřenost do vnějšího směru a absence formaldehydu jsou jasnými výhodami. U konstrukce jsou vypilované i jiné parametry. Pevnost i požární odolnost jsou opatřeny odpovídajícími certifikáty. Cenová dostupnost konstrukce je zachována, řádově se spíš dá říct, že je v přímých nákladech za materiály o 5-10% levnější.

pasivni eko dumCo se týče finanční náročnosti za pasivní dům na klíč, cena se pohybuje již od 1000 eur za 1m2 užitné plochy. I ty největší pasivní domky se vejdou svým rozpočtem do 3,5 mil Kč. Nejedná se o hrubou cenu, ale finální částku, do které jsou započítané skutečně veškeré výdaje. Od začátku do konce – výkopové práce, základová deska, dokončovací práce, sanita, podlahy a mnoho dalšího. Kromě toho cena zahrnuje i DPH a výtopné systémy, které garantují nízké výdaje za výrobu energií.

Ještě pár poznámek k výše zmiňované garanci. Pokud náklady na energie překročí předpokládané roční náklady podle empirických výpočtů pro každý jednotlivý dům, firma, která dům postavila, bude po dobu pěti let zákazníkovi rozdíl cen doplácet.

pasivni eko dumPokud se chcete stěhovat ještě letos, celková stavba se dá zvládnout i během 3-4 měsíců. Je pouze nutné počítat s nezbytným časem na vyřízení stavebního povolení a dalších formalit. Pokud by se však někomu nechtělo čekat, je zde i možnost zakoupení již postavěného domu včetně pozemku.

V portfoliu pasivních domů si můžete vybírat z mnoha druhů. V nabídce najdete domky od zhruba 80 až asi do 160 m2. Některé domy jsou koncipované pro rodiny, jiné pro mladé a aktivní páry.

Všechny již postavené pasivní domy i domy na klíč, které si můžete teprve nechat postavit, jsou certifikované Svazem zpracovatelů dřeva a Institucí energeticky pasivních domů. Kromě toho, že certifikáty poskytují určitou záruku vám, jsou i významnou garancí pro banky, u nichž můžete například zažádat o hypotéku.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist