Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Detoxikační kůry zelenými potravinami

Kvě 1316 Autor: Renata Petříčková

Zjara není nic příjemnějšího, než se nechat hýčkat tím, co příroda nabízí ve svých nejryzejších jarních chutích. Zelené osení, zelený ječmen, svěží chuť rostoucího života. Anebo řasa chlorella nejen že výborně chutná, ale patří mezi jeden z nejúčinnějších prostředků k detoxikaci organismu.

Představíme si dva zelené přípravky, které navíc vynikají trošku podobnou chutí, jarní svěží – no a nebojme se to říci, trošku „trávové“…

Chlorella utuží zdraví a vyčistí tělo

rasa chlorellaChlorella, zelená sladkovodní řasa chlorella pyrenoidosa čistí tělo a podporuje imunitu. To, co dělá tento zelený zázrak zázrakem, je tzv. „růstový faktor“  (látka nazývaná také – Chlorella Growth Factor, CGF) a obsahuje také celou škálu vysoce kvalitních bílkovin. Také je bohatým zdrojem vitamínů, minerálů, vzácných aminokyselin a stopových prvků. Buněčná struktura těchto řas je v tabletách narušena, aby se tělo mohlo dostat právě k oněm vzácným látkám uvnitř a vstřebat je. Mimo jiné je to báječný zdroj celé škály béčkových vitamínů a železa. Tím posílí tělo zevnitř. Její výživová hodnota je tak obrovská, že se o ní v Japonsku uvažovalo jako o zdroji potravin a bílkovin po ukončení druhé světové války.

Detoxikační účinek chlorelly je obrovský. Dokáže z těla dostat i těžké kovy a látky, se kterými si organismus jinak jen velmi těžko umí poradit. Používá se jako účinná prevence proti nádorovým onemocněním, chrání buňky před účinky volných radikálů, snižuje únavu, upravuje krevní tlak i cholesterol a hladinu krevního cukru.

Účinky mohou být dramatické

Pokud použijete chlorellu ve spojení s odlehčeným jídelníčkem, nemůžete zjara pro své tělo udělat nic lepšího. Detoxikační účinek můžete pocítit již v prvních dnech používání ve formě dočasně zhoršených chronických potíží či bolestí hlavy nebo průjmu. To vše do pár dnů ustoupí, jiné projevy, jako zhoršení akné apod… se mohou projevovat i delší dobu, až tři měsíce. Poté by se již tělo mělo zvyknout na novou rovnováhu.

Zelený ječmen dodává sílu

zeleny jecmenI tohle je doslova zázrak zelené přírody. Mladé osení z ječmenu je zpracováno do hebkého prášku nebo v poslední době ho seženete i v tabletách.  Je vyroben z mladého osení klíčícho ječmene v době, kdy obsahuje nejvíce živých a zdraví prospěšných látek. Mladé lístky jsou stlačeny a vylisovány, jejich šťáva je potom usušena a prodávána ve formě prášku nebo tablet.  Je pro tělo doslova energetizující bombou.

Najdete tu množství vitamínů skupiny B, C, E, betakarotén, kyselinu pantotenovou a mnoho enzymů a hlavně, podobně jako chlorella, chlorofylu, tedy zeleného barviva. Ten působí protizánětlivě, protivirově a dokonce je používán v kosmetice jako prostředek pohlcující pachy.

Je silně zásadotvorný

Obsahuje obrovské množství draslíku, vápníku, hořčíku a železa, takže je vhodný pro osoby v rekonvalescenci, po vážných onemocněních a trpící chronickou únavou. Velmi důležitým účinkem na lidský organismus je zásadotvornost. Veškeré problémy, v nichž hraje roli překyselení organismu, zelený ječmen potlačuje a léčí (migrény, dna, žaludeční a trávicí problémy). Trošku na obtíž může být jeho chuť. Někomu chutná, někomu ne. Jeho chuť je však trošku jiná, než u chlorelly, která je přece jen lehince sladká.

Když je zeleného moc…ubereme

jecmenJak již víme, může se stát, jak u ječmene, tak u chlorelly, že jsou pro tělo příliš silné, průjem, bolesti břicha, hlavy nebo kožní vyrážky jsou potom důvodem snížit dávky. A to klidně i na třetinu původního dávkování. Nebo již od začátku začínat s velmi malým množstvím a postupně přidávat, to se jeví jako nejšetrnější aplikace.

A u obého platí, že po dobu zelené detoxikační kůry hodně pijte. Všechny škodliviny se musí nějak vyplavovat a moč je jediný a ideální způsob.

Oba přípravky je nejlépe kupovat v lékárnách nebo od certifikovaných prodejců.  Hodně tu záleží na kvalitě a tak si prohledejte například reference na jednotlivé přípravky na internetu. Nejde o levné záležitosti (v řádech stokorun) a neplatí tu, že čím dražší, tím kvalitnější.

Jarní očista může začít!

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist