Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Chcete si koupit nosné slepice? Hurá do toho!

Dub 1206 Autor: Redakce

slepice na zahradeV dnešní době, kdy se cena vajec šponuje díky regulacím Evropské unie do neuvěřitelných výšin, přemýšlí stále více majitelů zahrádek o domácím chovu slepic. Abyste se dozvěděli něco více o průmyslovém chovu slepic u nás a rozdělení vajec, přečtěte si předchozí článek, který naleznete zde.

Asi se budete divit, ale chov slepic není náročný. Asi se shodneme na tom, že se u nás slepice budou mít lépe než v drůbežárně, a to ať jim poskytneme podmínky v podstatě jakékoliv. Podle principů wellfare by měly mít slepice úkryt s bidýlkem asi půl metru nad zemí a hnízdem na snášení vajec. To by mělo být vždy suché, podestlané senem nebo slámou. Důležitý je i výběh, kde mohou zobat a hrabat. Pokud jim oplotíte část zahrady s trávníkem, budete se těšit s neuvěřitelně kvalitních vajec s tmavě žlutým žloutkem.

Kolik pořídit kuřic a čím je krmit?

Chovatelé slepic a drůbežárny nápor chovatelů nečekaly, a proto jsou kuřice ve většině drůbežárnách dávno vyprodány. Pokud je i přesto seženete, vězte, že pro standardní rodinu postačí v rámci sebezásobení pouze 4-5 nosných slepiček. Pokud chcete zásobovat domácími vejci větší rodinu nebo jimi dokonce podpořit rodinný rozpočet, kupte si slepic ve snůžce více. Domácí nemonitorované chovy mohou být až do počtu slepic 150 ks.

Při nákupu kuřic se informujte na jejich plemeno a stáří. Vždy nakupujte jen od prověřených dodavatelů.

Co se krmení slepic týče, jedná se o všežravce. V podstatě sezobou všechny bio zbytky z domácnosti. Zcela určitě ale dokrmujte pšenicí a olejnatými semeny (kukuřicí). Všechnu sypkou potravu dávejte na misku nebo do speciálních krmítek, jinak slepice zásobu i na několik dní rozhrabou během chvilky. Stejně tak doporučujeme napáječky pro slepice. Do obyčejné misky si slepice stoupnou, nahází tam hlínu i trus. Jako napáječka postačí i větší podmiska a kbelík s vodou, který proděravíte a obrátíte na podmisku. Jak budou slepice vodu upíjet, sama se jim bude ze zásobárny dolévat. V zimě si samozřejmě slepice příliš zeleného nenazobají. Nastrouhejte jim mangůl, řepu nebo třeba mrkev.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist