Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Černé zlato jako přírodní hnojivo z kaváren

Bře 1820 Autor: Redakce

Kávová sedlina najde využití na zahradě i v domácnosti. Zahrádkářům poslouží k mulčování nebo ji mohou přidat do kompostu. Lógr se osvědčil i k ochraně rostlin a úrody. Stačí jím obsypat záhonky nebo jednotlivé rostliny a slimáky přejde rychle chuť na okusování. Na rozdíl od nás jim totiž vůbec nevoní. Radost naopak uděláte žížalám. Ty se do substrátu s lógrem rády zavrtají, čímž provzdušňují a zkvalitňují zeminu.

logr jako hnojivo

Pokud jste z Prahy, využijte možnost kavárenského řetězce Costa Coffee a vyzvedněte si kávovou sedlinu na některé ze tří poboček (Národní, Chodov 2 a Černý Most). Lógr je baristy již připraven v taškách, které najdete v červených stojenech. Nemusíte se stydět, vzít si tašek víc. Měsíčně se v kavárnách Costa Coffee spotřebuje totiž přes 6,5 tuny kávy.

Lógr využijte i doma. Několik lžic kávové sedliny smíchané se zeminou půdu obohatí o živiny a navíc rostlinu ochrání před různými škůdci. „Kávovou sedlinu nabízíme již třetím rokem a je o ni stále větší zájem. Jsme rádi, že to co si z přírody bereme v podobě kávových zrn, jí můžeme tímto způsobem i vracet,“ říká Eva Kulhánková, marketingová manažerka Costa Coffee. „Na své zahrádce tak můžete mít lógr z Kolumbie, Peru, či jiných koutů země, aniž byste museli za zážitky cestovat dlouhé kilometry,“ dodává s úsměvem.

Kávová sedlina má přitom širší využití, než jenom hnojení. Výborně pohlcuje pachy například z ledničky. Dokáže odstranit mastnotu při mytí nádobí a ženy jistě ocení i možnost peelingové masky.

pakovy kavovar

Více na www.costa-coffee.cz.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2023>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist