Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Botky nejen do nepohody

Lis 1309 Autor: Redakce

holinky na zahraduNa vsi jsou holiny čistě praktickým doplňkem. Bez nich se nedá na podzim pomalu ani vyjít z domu a na nějaké módní trendy tu není třeba hledět.

Jiná situace nastává ve městech, která už před lety zachvátil boom veselých barevných holinek. Nosíme je, ať prší nebo ne, ať je zima nebo teplo. Hlavním cílem je ozvláštnit outfit a vyčlenit se z davu. Pokud jste se do této módy také zamilovali, dejte jen pozor, ať to s ní nepřeženete. Často totiž sluší spíš mladším ročníkům.

Móda barevných holin k nám přišla z Anglie

barevne holinky

S originálním nápadem oživit klasické gumové boty přišla před lety módní společnost Evercreatures, která si svůj nápad na design ulítlých holinek nechala dokonce patentovat. No a z lokálního nápadu se okamžitě stal celosvětový trend, kterého se rychle chopily i další obuvnické společnosti. Dnes se předhánějí dokonce i světoznámé celebrity v tom, která z nich obuje nejbláznivější holinky na letní festival.

Je logické, že dnes vyráběné holinky vypadají jinak, než ty, které jsme znali z dětství. Technologický pokrok umožňuje vyrobit dříve nevyrobitelné a nepřeberné množství tvarů, barev a vzorů dává možnost obout se opravdu originálně. Výrobci se doslova předhánějí v tom, jak holinky na novou sezónu budou vypadat. Kromě barev a vzorů jsme se tak dočkali i netradičních aplikací, ozdobných přezek, řetízků nebo třeba kožešinových lemů. Samozřejmostí jsou nízké holiny pro vysportovaná lýtka nebo zateplené pro nejchladnější měsíce roku.

barevne gumakyDokud váš věk neatakoval hranici třicítky, nemusíte si lámat hlavu s tím, jak ztřeštěné holinky si obujete. Jen je třeba se vždy zamyslet nad příležitostí, ke které se je chystáte použít. Uznejte, že dorazit do opery nebo divadla v křiklavě zářivých botách by bylo příliš, i kdyby se jednalo o lodičky s plnou špičkou a vysokým podpatkem. Jakmile se ale váš věk přehoupne přes třicítku, uložte extravagantní a někdy i infantilní vzory do skříně a vyvětrejte je jen na zahradě nebo procházce v lese. Ani starším ale není móda gumových bot zapovězena, a to ani do práce. Stačí se umírnit a volit spíš jednobarevné boty ozdobené třeba jen výraznou přezkou na lýtku.

I když trend barevných holinek zasáhl spíš ženy, většina firem orientujících se na jejich výrobu nezapomněla ani dětu a na muže.

gumovky pro detiI ti si mohou, pokud mají chuť, nazout netradiční gumáky, většinou ale ne v zářivých barvách. Pánské modely se od klasických liší v detailech – materiálu nebo decentních aplikacích, a pokud už jsou barevně jiné, většinou je to v podobě tenkých proužků.

Ze stále rozrůstající se nabídky barevných holin je vidět, že trend, kterému všichni předpovídali muší život, ještě chvíli potrvá. I když by se mohlo zdát, že vše, co šlo, už bylo vymyšleno, módní tvůrci nás v příští sezóně určitě překvapí něčím novým.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist