Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Bordeauxská doga není pes pro každého

Srp 1331 Autor: Redakce

Tento molossoidní pes byl zobrazovaný již na keltských rytinách. Tato doga byla původně chována v okolí francouzského města Bordeaux, jako řeznický pes. Částečně byla také využívána pro zápasy s velkými šelmami. První oficiální standard tohoto plemene vyšel až v roce 1911.

Vzhled

Bordeauxska doga pesTento pes je velice silný a urostlý a na mnoho lidí působí odstrašujícím dojmem, ačkoliv Bordeauxská doga není nijak vysoká. Její srst i podsada je krátká, jemná a také měkká. Přípustné zbarvení srsti je: barva mahagonového dřeva nebo jelení rezavá barva. Maska může mít černé nebo červené zbarvení. V kohoutku tento pes dosahuje výšky 60 cm, u fen to musí být minimálně 58 cm. Tělo má spíše delší než vyšší. Dominuje mu široký a urostlý hrudník. Hřbet by měl být zcela rovný. Ocas má Bordeauxská doga svěšený dolů a měl by dosahovat délky nejméně k hlezenním kloubům. Nohy má tato doga velice silné s napohled viditelnými robustními kostmi. Její hlava je neobvykle kvadratická, široká s velmi masivní a vrásčitou tlamou. Oči má oválné a tmavé barvy. Uši má celkem malé, přiléhající k lícním kostem. Na pohled Bordeauxská doga působí velice robustním a atletickým dojmem.

Chováme Bordeauxskou dogu

Bordeauxska doga stenataBordeauxská doga není nijak náročné plemeno na péči o srst, protože je velmi krátká. Díky tomu je ovšem velice náchylná na prochladnutí a proto potřebují spát v teple. Není náročná také na množství pohybu. Ráda se sice proběhne a pohraje si, ale nepotřebuje nějak sportovně založeného majitele. Bohužel je toto plemeno velice náchylné k různým onemocněním (např. růstové problémy, záněty očí i uší) a proto je důležité kupovat správné krmivo.

Mimo to je také velmi náročná na výchovu. A to ne kvůli tomu, že by měla nedostatek inteligence, ale je to dáno její povahou. Tento pes je velice tvrdohlavý a poslouchat bude, jen když poslouchat bude chtít. Potřebuje tedy hodného a trpělivého pána, kterého bude poslouchat hlavně díky pánově přirozené autoritě. Pokud se pro Bordeauxskou dogu takovým pánem stanete, bude dokonce i aportovat, přes to že takovou činnost normálně považuje za naprosto nesmyslnou. Velmi špatně také snáší změnu majitele. Pokud má mnoho negativních zážitků, nebo zažila špatné zacházení, nikdy na to nezapomene a tyto zážitky si nese celým životem. Díky její povaze není vhodná pro začátečníky.
Pokud tuto dogu správně vychováte, stane se pro vás naprosto věrným, milujícím a plně oddaným psem. Ačkoli byste to asi nečekali, k dětem se Bordeauxská doga chová něžně a nesmírně je miluje. Na své rodině je velmi závislá a všechny hádky snáší velice špatně a má potřebu všechny neshody urovnávat.

Bordeauxska doga

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Pro 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist