Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Aperitiv pro květiny – LIGNOHUMÁT

Úno 1007 Autor: Redakce

Je jasné, že rostliny musíme čas od času zalít a pohnojit. Věděli jste ale, že je rostliny v příjmu živin potřeba podpořit? Slouží k tomu pomocný rostlinný přípravek Lignohumát, lajcky řečeno aperitiv pro rostliny.Aperitiv pro rostliny - Lignohumát

Jedná se o vodný roztok získaný hydrolyticko-oxidačním rozkladem technických lignosufonátů.  Představuje směs huminových a fulvo kyselin a jejich solí.Je to hnědočerná vazká kapalina charakteristického zápachu, která se ředí s vodou.

Lignohumát má příznivý komplexní vliv na rostliny, protože stymuluje růst kořenů a proces fotosyntézy. Zvyšuje kvalitu půdy a tím příznivě ovlivňuje výnosy.

Lignohumát nenahrazuje klasické přihnojování, ale napomáhá při příjmu živin rostlinami. Dávkuje se velmi jednoduše. Do litru vody cca 2 polévkové lžíce lignohumátu. Tento roztok lze použít jako zálivku i rozprašovačem postříkat listy rostliny.

U mladých a rostoucích rostlin zaléváme lignohumátem jednou týdně. U již zakořeněných rostlin zaléváme 2x týdně. Dále lze použít na namáčení semen před výsevem a cibulek před výsadbou.

Lignohumát je k dostání v každém větším centru pro zahrádkáře a v dobrých květinářstvích. Cena za půl litrové balení je cca 130 Kč.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Aperitiv pro květiny – LIGNOHUMÁT
 • alena 8.6.2010 (12:43)

  Keď chcem použiť Lignohumát na polievanie rôznych izbových kvetov, ako často potom treba používať bežné hnojivo ne kvety?

 • Petr 14.4.2010 (13:23)

  Letošní papriky a rajčata jsou skvělé, používám Lignohumát do zálivky a s předchozími roky je to výrazné zlepšení.
  Loni jsem ho používal až na vzrostlé papriky a bylo to také znát!!! Rostliny byly mnohem vitálnější!!
  Koupil jsem na agromanualshop.cz za cca 100 Kč, mají tam širokou nabídku a postřiků i ve velkých baleních, které jsou mnohem výhodnější než jejich nákup v malém v hobbymarketech.

 • Kamila Nová 12.2.2010 (07:27)

  Dobrý den vážená redakce. Předem Vám děkuji za super webové stránky, kde najdu vždy to potřebné, co při nedělním Receptáři nestihnu zapsat. Ráda bych poradila všem milovníků rostlinek, že jako aperitiv je super, když do postřiku s lignohumátem přidáte trochu listového hnojiva. Kytičky jsou pak krásně zelené, od pohledu zdravé a budou Vám dělat radost 🙂

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist