Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

9 nejtišších plemen slepic, o jejichž existenci nebudete téměř vědět

Úno 2208 Autor: Claudie Kornelová

Myslíte si, že tiché slepice prostě neexistují a že kurníky jsou jen plné narušitelek, jejichž kohout vás ráno nekompromisně vzbudí? Můžeme vás ujistit, že naštěstí existují plemena, která vás vyspat rozhodně nechají, a ještě o jejich existenci ani skoro nebudete vědět.

slepice

Pokud vás děsí, že budou slepice hlasité, tak u těchto druhů se toho bát nemusíte. Zdroj foto: Pixabay.com – klimkin

Orpingtonské plemeno

Populární orpingtonské plemeno je více usazené a submisivnější, než jsou jiná plemena. Také je velmi přátelské, mimořádně poslušné a potřebuje také trochu vaší pozornosti. Když je budete pozorovat pozorněji, časem zjistíte, že tyto slepičky se občas nemohou dočkat toho, abyste si je pochovali v náručí. Již v šesti měsících vám slepička v průměru bude snášet více než 250 vajíček za rok. Existují v hnědé a bílé barvě.

Cornish-crosské plemeno

Toto plemeno je primárně pěstováno pro maso. Jejich čas většinou nastává mezi 8. a 9. týdnem života. Jedná se o velmi klidné slepice, které většinu času prosedí. Když jsou napadené, tak pro své pomalé pohyby nejsou ani schopny predátorovi uniknout. Cornish-crosské plemeno dává přednost tomu, aby se nemuselo hýbat a bylo nejlépe stále u zdroje potravy. Kvůli tomu vyžadují poměrně dost pozornosti.

Černé australorpské plemeno

Černé australorpské plemeno je velice tiché. Tyto slepičky jsou úžasné, co se týká kladení vajíček. Na jejich poražení si však musíte počkat, obyčejně až do věku 6 měsíců a dál.

slepice

Například orpingtonské plemeno je nejen krásné, co se vzhledu týká, ale navíc také velmi tiché. Zdroj foto: Pixabay.com – Andy M.

Vyandotské plemeno

Vyandotky jsou jedny z nejspolečenštějších slepiček na světě. Jsou velmi dominantní, relativně klidné a učenlivé. Snáší 4 vejce týdně. Bývají velmi neagresivní a perfektně se hodí na malou zahrádku k příměstskému domu.

Bantamské plemeno

Bantamské plemeno se chová zejména pro snášení vajec. Tyto slepice bývají malé a obyčejně hnědé barvy. Jako náhradní matky velmi dobře snášejí jiné potomky, o něž se ochotně starají. Jsou velice tiché, a tak je můžete chovat třeba u města.

Rhode islandské červené slepice

Rhode islandské červené slepice jsou vyhodnoceny jako jedny z nejtišších vůbec a zároveň nejvíce snášejících. Snesou za rok přibližně 250 vajec, a tak není divu, že mezi chovateli patří k velice oblíbeným. Pro někoho může být vcelku nevýhodou, že tyto slepičky jsou poměrně agresivní. Jsou snadno cvičitelné, ovšem agresivita u nich převládá. Proto zvažte všechny tyto faktory, než se pro toto plemeno rozhodnete.

slepice

Rhode islandské je trochu agresivnější, ale vycvičit se dá. Zdroj foto: Pixabay.com – tshatzel

Playmouthské plemeno

Jestliže bydlíte v sousedství s malou nebo střední výměrou, mělo by toto plemeno být vaší jasnou volbou. Je velmi tiché a chová se opravdu přátelsky. Z hlediska klimatického se báječně hodí do oblastí, kde panují kruté zimy.

Kočinské plemeno

Největší a nejtěžší slepičky kočinského plemena jsou velmi klidné a mírumilovné, proto jsou velmi dobrou volbou pro váš dvorek. Můžete je mít hned v několika barvách. Pokud jde o kladení vajec, nejsou příliš spolehlivé. Za to bývají báječnými náhradními matkami. Dobře se snášejí s jinými plemeny.

Ameraukanské plemeno

Ameraukanské plemeno je velice známé pro své unikátní rysy. Je neuvěřitelně unikátní. Snáší modře zabarvená středně velká vejce. Pokud se nebojí, jsou tyto slepičky velmi klidné a učenlivé. Můžete je klidně chovat i ve svém domě.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist