Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

10 věcí, které děláte a vaše kočka je nesnáší

Led 2229 Autor: Claudie Kornelová

Opravdu si myslíte, že vaší kočičce se líbí, když ji zvedne batole nebo když ji provokujete velmi rychlými pohyby? Odborníci vysvětlují, jaké chování kočky přímo nesnáší.

kočka

Kočka je citlivé stvoření, které nemá rádo určité věci. My vám povíme jaké. Zdroj foto: Pixabay.com – pasja1000

Spojovat kočku s miminkem

Samozřejmě budete milovat své miminko a milujete i svoji kočku, nicméně nesnažte se je hned spřátelit. Nebudou se hned navzájem milovat. Velké životní změny, jakou je třeba přivítání nového člena rodiny, bývá pro kočky velmi stresující. Kočka si lépe zvykne, pokud jí alespoň měsíc před porodem začnete pouštět zvuky plačícího miminka.

kočka

Nesnažte se kočku a dítě spřátelit okamžitě. Zdroj foto: Pixabay.com – Pexels

Změny

Kočky nemají rády změny. Proto, pokud jí jdete měnit stelivo, čiňte tak pomalu, jak jen to půjde. Je vřele doporučováno činit tak postupně, každý den udělat kousek. Pakliže se stěhujete, je možné, že kočka se zpočátku bude schovávat. Nechte ji.

Nuda

Velké změny mohou být pro kočky stresující, avšak nuda jim doslova nevyhovuje. Nemají rády, když každý jejich den je stejný jako ten předchozí. Navíc, nejsou-li zvyklé na každodenní rozmanitost, vyděsí je, pakliže vás přijdou navštívit třeba rodiče či přátelé. Dávání nových hraček kočičí mysl rozptýlí a obohatí.

kočka

Aby se kočička nenudila, pořiďte jí nějaké hračky. Zdroj foto: Pixabay.com – Alexas_Fotos

Hlasité zvuky

Ohňostroje, bouře a zvuky rekonstrukce děsí všechna zvířata. Ani vaše kočka na tom nemusí být jinak. Dobré je ji na podobné zvuky připravit. Naučit ji v klidu sedět na místě a pak ji takové zvuky pouštět, aby se je naučila přijmout. Pakliže bude i nadále sedět v klidu, pohlaďte ji a odměňte pamlskem, aby věděla, že vše dělá dobře. Brzy se začne více zajímat o pamlsky než o zvuky.

Silné pachy

Zdá se vám, že vám kočka dává hodně prostoru, když jste navonění? Není divu. Kočky mají velmi citlivý čich, a tak jsou pro ně parfémy a deodoranty často velmi nepříjemné. Kupříkladu ale levanduli mají kočky velmi rády.

kočka

Kočky mají citlivé čumáčky, dbejte na to. Zdroj foto: Pixabay.com – FotoRieth

Oblečení a kostýmy

Pakliže si myslíte, jak není vtipné kočku obléci na Halloween nebo třeba jen tak do kostýmu či oblečku, vyvedeme vás z omylu. Vám to možná vtipné přijde, kočce ale podstatně méně. Opět, pokud chcete, aby vaše kočka nosila oblečky, je potřeba ji na ně pomalu naučit a odměňovat ji za ně.

Mazlení na bříšku

I když kočky mají opravdu roztomilá bříška, hladit je po nich není vítáno. Většina to nemá ráda. Je možné, že v takovém případě buď urychleně vyklidí prostor, nebo vám nafackují svojí tlapkou. Případně vás mohou kousnout.

kočka

Kočky mazlení milují, ale nepatří mezi to hlazení na bříšku. Zdroj foto: Pixabay.com – 99mimimi

Být zvedány

Žádné zvíře nemá rádo, když je drženo proti své vůli. Většina koček vám odpustí, ale neměli byste to opakovat. Je lepší počkat, až si k vám kočka najde cestu sama.

Držet jejich ocas

Pro malé děti může kočičí ocas představovat opravdové lákadlo. Tahání za ocas kočku ale nejen bolí, ale navíc ho i nesnáší. Ukažte proto svému dítěti, že nejdříve je kočičku potřeba nechat očichat ruku, aby získala určitou důvěru a následně ji pohladit po místech, která má ráda.

kočka

Ačkoli je kočičí ocásek krásný, nikdy ho nechytejte. Zdroj foto: Pixabay.com – christels

Jízdu v autě

Některé kočky bytostně nesnášejí jízdu v autě. Jednou možností, jak pomoci kočce, aby si zvykla na cestování autem je umožnit ji projet se s vámi krátce po okolí a odměnit ji za to, že je hodná.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist