Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Zvíře v nouzi

Úno 1422 Autor: Redakce

deti a prirodaNa tom, že je potřeba se o přírodu v našem okolí starat, se naštěstí většina lidí shodne. Co může konkrétně každý jednotlivec pro pomoc divoce žijícím zvířatům udělat, ale mnozí neví. Ani to, co si pošít s poraněným zvířetem, ať už dravým ptákem, nebo jiným divokým zvířetem. Sečteno a podtrženo, lidé by pomohli rádi, ale mnohdy neví jak. Dobrým příkladem jsou „zachráněná“ králičí mláďata či koloušci. Lidé si často myslí, že se jedná o mláďata opuštěná, která by bez jejich pomoci nepřežila. Opak je ale většinou pravdou. Odebráním mláďat z jejich přirozeného prostředí lidé rapidně snižují jejich šanci na přežití. Matka mláďat totiž často čeká opodál.

Záchranné stanice u nás

vypousteni postolkyPomoc zraněným zvířatům mají v popisu práce záchranné stanice, které najdeme na mnoha místech České republiky. Kromě péče o zraněná zvířata se zaměřují na výchovu a osvětu dětí i dospělých.

I když záchranné stanice částečně financuje stát a sponzoři, je jejich provoz finančně nákladný. Pro představu, v loňském roce se do péče záchranných stanic dostalo 14 767 zraněných či jinak handicapovaných volně žijících zvířat. Kromě toho pracovníci záchranných stanic převážejí bezprostředně ohrožené živočichy. Často se na ně obrací i lidé s prosbou o pomoc domácím, zavlečeným či exotickým zvířatům. Počet přijatých zvířat navíc každý rok stoupá. Po ošetření se zpět do volné přírody vrací zhruba polovina zvířat. Některá zvířata uhynou, některá by již nebyla v přírodě schopná přežít a dožijí tak svůj život v zajetí. Lidé si je mohou prohlédnout a něco se o nich dozvědět například v rámci již zmíněných výukových programů.

Zvířata se do záchranné stanice dostanou většinou kvůli lidem

krmeni ptacatekAť už se jedná o odebrání zdánlivě opuštěných mláďat, zranění vozem, po nárazu do prosklených ploch, popálením o elektrická vedení nebo po pádu či uvěznění v nejrůznějších místech. Vodní ptáci si mohou poranit nohy o rybářské vlasce či háčky. Netopýři se mohou uhnízdit na půdě.

Pokud chcete pomoci i vy, poskytněte finanční dar na konto veřejné sbírky Zvíře v nouzi.

účet: 33 55 33 22/0800 nebo pošlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI na číslo 87777

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist