Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zveme si firmu na čištění koberců a čalounění

Bře 1321 Autor: Komerční sdělení

cisteni kobercuAni teplotní předpovědi slibující, že se do konce března moc neohřejeme, nezastřou fakt, že právě začíná astronomické jaro. Přesně dne 20.3.2013 ve 12:02. Těm, kdo neponechávají věci na poslední chvíli, se už možná v hlavě začíná rodit strašák z jarně úklidových prací.

Pokud jeho fáze promýšlíte dopředu, chcete to mít z gruntu a přitom více zůstat nezúčastněnými pozorovateli, nebude pro vás bez zajímavosti rozhovor s paní Zuzanou Benešovou z Ostravy, která zde provozuje malou firmu zaměřenou na čištění koberců a čalouněníwww.kobercova-sluzba.cz. Poradí nám, jak se vyznat v nabídkách firem a na co se připravit.

Začněme s objasněním, čím se liší čistírna koberců od služby čištění koberců?

cisteni koberceDo čistírny koberec odvezete, čištění přijede k vám domů. Možná jedna služba v Praze nabízí vlastní odvoz koberců, ale to je výjimka. V Ostravě ani jinde o takové službě nevím. Odvážet koberce plošně položené v místnosti je výkon pro stěhovací firmu, proto se čistírny využívají hlavně pro malé kusové koberce, ale i ty vám vyčistí každá firma, kterou si pozvete k sobě domů.

Je nutné se předem připravit, odstěhovat nábytek a podobně?

Většinou si s tím poradí pracovník sám. Je-li prostor vyklizen, je to pro něj samozřejmě pohodlnější. Přesunout křesla nebo sedačku na jednu stranu pokoje a pak na druhou, zvednout židle na stůl, to je běžnou součástí služby.

Pod těžkým nábytkem jako jsou skříně, válendy, nábytkové stěny se koberce stejně nečistí, protože se po nich nechodí. Když je skříň nebo postel na nohách, může se prostor pod ní vyčistit malou ruční hubicí – hlavně kvůli prachu.

Je třeba místnosti důkladně předvysát?

vysavani koberceKdyž jsou koberce vysávány pravidelně, není nutné je kvůli čištění extra pečlivě vysávat ještě jednou. Jiná věc je, pokud jsou koberce smetím pokryty ve větší míře, pak je suché předvysátí vhodné.

Hubice na mokré čištění je ustrojena na odsávání znečištěné vody, nemá tak dobrou schopnost vysávat suché nečistoty. Široká je jen necelé tři milimetry, nic rozměrnějšího nevezme. Větší nečistoty je pak nutné odsávat hadicí, ta má otvor široký dostatečně, ale zdržuje to.

Pokud se někam stěhujete, byt ještě nemáte zcela zařízen a počítáte s tím, že firma sebou suchý vysavač automaticky přiveze, s velkou pravděpodobností se vám to nevyplatí. Obvykle je totiž sebou nevozí. Pokud je ale dopředu upozorníte, samozřejmě vám vyhoví.

Čekala bych, že takto specializovaná firma vysavač mít bude

Víte, když ho sebou vezmete, musíte pak ke každému zákazníkovi tahat dva stroje.  Často do vyššího poschodí bez výtahu. Když ho budete nechávat v autě, dříve nebo později o něj přijdete. To platí pro Ostravu jako Prahu, nebo jakékoliv jiné město u nás, bohužel. V naprosté většině případů ale vysavač není potřeba, a když už, téměř každý doma nějaký má.

Úplně jiný případ je čištění po rekonstrukci, kdy se na kobercích válí kusy omítky, štěrk apod. Tam je třeba opravdu důkladné vysátí, nejlépe výkonným průmyslovým vysavačem. Ale to víme dopředu.

Jaká technologie je na čištění koberců a sedaček nejvhodnější?

cisteni calouneniKaždý vám potvrdí, že ta jeho… Existují dva základní druhy, suchá a mokrá metoda. V drtivé většině případů se používá ta mokrá. Na jednu firmu se suchou metodou existují desítky s mokrou. Pro zákazníka je mnohem levnější mokrá, přípravky nejsou ani zdaleka tak nákladné. Hlavně je ale velmi účinná.

A která z nich v účinnosti vede?

Se suchou nemám vlastní zkušenosti, ani o nikom v Ostravě kdo by se jí věnoval, nevím. Vsadila bych si ale na mokrou, už z principu. Vyčistit koberce v jednom bytě znamená prohnat jimi desítky litrů vody. Když se pak vylévá, je často černá jako kafe.

U mokré metody se můžete zaměřit na více flekatá nebo více znečištěná místa a ty propírat dokud je třeba. Hned vidíte výsledek. Suché čištění spočívá ve vpravení prášku do koberce nebo na sedačku a ponechání 30-60 minut (i více), aby působil.

Pak ale nemusíte čekat na vyschnutí – jak dlouho to trvá, než koberec a sedačka vyschnou?

cisteni sedackySchnutí jde překvapivě rychle. Taky to neznamená, že by se v průběhu schnutí po koberci nemohlo chodit. Snad jen po kobercích s vyšším vlasem to není vhodné.

Voda se hned odsává, takže koberec i sedačka jsou spíše vlhké. Doba schnutí závisí na mnoha okolnostech. Na teplotě vzduchu, na jeho proudění (je dobré, aby se vzduch v místnosti hýbal – slabý průvan), dále na výšce vlasu koberce i síle potahové látky sedačky. A samozřejmě také na samotném postupu. Někdy se zákazníci ptají, jestli koberec nebude příliš promáčený, že mají takovou zkušenost od nějaké firmy z dřívějška. Správným postupem k tomu nemůže dojít.

Sedačky bývají obvykle suché velmi rychle, někdy do hodiny do dvou, někdy jim to trvá o nějakou hodinu déle. Koberce čím nižší, tím rychleji suché, obvykle do půl dne. U huňatějších koberců to může trvat až den.

Jak často bychom si vás měli zavolat?

To záleží na tom, jak rychle si koberce nebo sedačku ušpiníte. Velkou roli v rozhodování lidí hraje barevné provedení. Na světlejších potazích a vláknech jde každá šmouha vidět mnohem dříve. Když se pak sedačka vyčistí, voda je jen trochu špinavá, ale rozdíl je na pohled velký.  Na některých potahových látkách a vláknech žádné zašpinění okem neuvidíte a přesto z ní vytáhnete desítky litrů černé vody.

Když doma chodíte v přezůvkách a nenataháte si na koberec špínu z chodby, ve které se přezouváte, nebo z kuchyně, koupelny, balkonu, sklepa apod. a koberce pravidelně vysáváte, tak se tak rychle nezašpiní.

U sedací soupravy zase záleží, v čem si na ni sedáte. Když dáte své běžné prádlo do pračky, přesto že na pohled špinavé nevypadá, voda co z něj vyteče rozhodně průzračná není, naopak. A všechnu tu špínu z oblečení samozřejmě otíráte do sedačky. Když navíc máte malé dítě, mnohdy pohledem na sedačku zjistíte, co bylo k obědu…

Někdo si nás volá dvakrát i čtyřikrát do roka, jiný jednou za pět let. Je to velmi individuální. Každý tu potřebu vnímá jinak.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Zveme si firmu na čištění koberců a čalounění
  • uklidovafirma 30.5.2015 (17:56)

    Naše úklidová firma se též zabývá čištěním koberců a čalouění, čistíme i karavany, interiéry automobilů, interiéry náklaďáků, autobusů, židle, taburetyy, křesla, kulečníky, kina…
    Čištění provádíme v lokalitách Praha, Kladno, Slaný, Roudnice n.L., Louny, Litoměřice.
    http://www.uklidovafirma.eu

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist