Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zrcadlo jako nástěnná tapeta

Zář 1321 Autor: Františka Podzimková

podlahy a steny interierZařizujete interiér nějakého prostoru a přemýšlíte jak vyřešit ty nejzákladnější záležitosti, které jsou i přesto jedny z nejdůležitějších? Tato zásada se nejvíce projevuje v souvislosti se stěnami a podlahou. Tedy zejména co se týče barvy, povrchu, struktury, materiálu a tak podobně. Zdánlivě to vypadá, že tyto aspekty nejsou nijak zvlášť důležité. Opak je ale pravdou. Vhodně zvolený vzhled podlahy a stěn určuje základní a prvotní charakter místnosti.

Je důležité dostat všechny části místnosti, tedy podlahu, strop i stěny, do jakési vzájemné harmonie. Pokud zvolíte neutrální, jednoduché materiály v přirozeném barevném spektru, není na tom nic zase až tak těžkého. Samozřejmě můžete vyváženého pocitu dosáhnout i experimentováním a originálním zařízením. V dnešním článku se blíže podíváme na to, jak se vypořádat se stěnami místnosti a co všechno se s nimi dá provést.

Ještě předtím, než se však rozhodnete pro jakoukoliv z možností, nezapomeňte si pozorně uvědomit, jak moc je místnost prosvětlená a k jakému účelu bude sloužit. Podle toho se ve výsledku rozhodujte.

Klasika, která neomrzí

malovani pokojuTakže samozřejmě stálou a oblíbenou klasikou je bílý nátěr. Ne nadarmo se však říká, že v jednoduchosti je krása. Samozřejmě však můžete místo bílého nátěru zvolit jakoukoliv jinou barvu, která vám je právě sympatická. Fantazii se meze nekladou, proto pokud toužíte po originalitě, nebojte se v místnosti vymalovat i různé vzory, či obrazce. Spolehlivou variantou jsou samolepky na zeď s různými dekory.

Další alternativou jsou různé obklady

Ať už třeba dřevěné, zrcadlové, či dlaždicové. Že byste se pro materiál měli rozhodovat podle účelu místnosti, zde platí dvojnásob.

Tapety

Možností jsou i tapety, které na stěnu nalepíte. Jsou praktické, levné, jednoduše se s nimi manipuluje, a pokud se rozhodnete pro změnu, není to tak časově, ani finančně náročné. Na trhu najdete mnoho nádherných tapet, které vám s celkovým vzhledem místnosti pomohou jedna báseň. Zakoupit můžete tapety různých vzorů i potisků.

Zrcadlové tapety

zrcadlove tapetySpeciální kategorií jsou pak zrcadlové tapety. Jedná se o velice originální doplněk. Co se týče bezpečnosti, jsou mnohem bezpečnější, než klasická zrcadlová stěna. U tapet totiž nehrozí, že se na někoho sesypou.

Zrcadlové tapety jsou skvělým doplňkem do šaten, šatních skříní, ale i jen tak pro to, aby celou místnost zdobily. Zrcadlovou tapetou můžete vytapetovat jen kus místnosti, nebo třeba celou stěnu. Je to jen na vašem uvážení. Jedná se však rozhodně o levnější alternativu, než kdybyste se rozhodli pořídit zrcadla skleněná.

zrcadlo jako tapetaEfekt zrcadlových tapet je však stejný jako efekt skleněných zrcadel. Pokud se však pro tyto tapety rozhodnete, je vhodné je lepit na dokonale rovné podklady (doporučujeme předem stěnu nově vyštukovat). Tapeta pak vypadá opravdu skoro jako skleněné zrcadlo a odraz na ní je skutečně nezkreslený. Skvělé ale je i to, že zrcadlová tapeta je ohebná. Proto ji můžete použít i na místa, kde by klasické zrcadlo nešlo. Například na zaoblené plochy, či sloupy.

Jestli sháníte zrcadla do tělocvičny, i zde se dají použít. Nehrozí tak zbytečné riziko rozbití a poranění. Obzvlášť v tělocvičně, kde o pohyb není nouze, může být tato vlastnost více než vítána. Zrcadlové tapety se dají sehnat v různých rozměrech. Buď v celých rolích, nebo již nařezaných velikostech. Pořídit se dají i zajímavě vypadající zrcadlové dekorace.

Pokud vážně uvažujete o umístění zrcadla do interiéru, je právě zakoupení zrcadlové tapety levnou zkouškou. Větší zrcadlová plocha totiž mění celkový vnitřní prostor a opticky ho zvětšuje. Nebojte se však a jděte do toho, třeba právě ve vašem pokoji bude zrcadlo vypadat přímo úchvatně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Zrcadlo jako nástěnná tapeta
  • Jindřichovská 24.9.2013 (10:31)

    kde lze zrcadlové tapety sehnat

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist