Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zimování a výstava fuchsií

Zář 1022 Autor: Milada Petrová

výstava fuchsiíPřestože jsou fuchsie v současné době v plném květu a vynahrazují nám svou krásou výpadky z letošního léta, musíme již přemýšlet o jejich zazimování. Většina  zahrádkářů nemá ideální podmínky pro zimování, jako je vytápěný skleník a přesto si chce tyto krásky uchovat.

Fuchsie není až tak náročná na přezimování jako jiné balkónové rostliny. Dokáže přezimovat v chladnější místnosti, kde teplota neklesá pod bod mrazu, ale dobře přezimuje i v tmavém vlhkém sklepě.

nové odrůdy fuchsiíNejdůležitější je zbavit rostlinu veškerých napadených  listů, abychom si případné škůdce jako jsou molice, svilušky nebo třásněnky, nepřinesli na zimoviště. Nejlépe se těchto nežádoucích hostů zbavíme tím, že odstraníme veškeré listy. Pokud fuchsie ukládáme do tmavého sklepa musíme odlistění učinit bezpodmínečně.

Stříhání fuchsií před zimováním příliš nepřeháníme. Zakrátíme jim pouze příliš dlouhé výhony a hlubší střih necháme až na jarní měsíce. Dobré je také zalít fuchsie před uložením fungicidním přípravkem, nejlépe Merpanem, který chrání fuchsie před plísněmi nebo rzí a zachová jim zdravý kořenový systém. Ošetření fungicidem je důležité zejména pokud fuchsie ukládáme do sklepa. vzácné fuchsiePodrobnější návod najdete na www.fuchsie.cz

Mnoho pěstitelských úspěchů Vám přeje Zahradnictví Petro Mělník, kde se také koná úžasná výstava fuchsií spojená s prodejem asi 600 druhů těchto krásných rostlin. Výstava potrvá v Zahradnictví Petro, Na Staré cestě 3741, Mělník až do zámrazu. Otevřeno pondělí až pátek od 8- 17 hodin. My výstavu doporučujeme, určitě je hodně k vidění a navíc si doplníte svou sbírku třeba o vzácné druhy. Bližší informace na www.fuchsie.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist