Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zelený koberec i u vás na zahradě

Kvě 1321 Autor: Aneta Skotníková

travnik s jetelemAsi každý majitel zahrádky touží po krásném, hustém, jasně zeleném trávníku. Tohoto stavu dosáhnete jen péčí a trpělivostí. Zejména po zimě nevypadá tak, jak bychom chtěli, proto je třeba ho řádně obnovit.

Ještě dříve, než po zimě vytáhnete zaprášenou sekačku, měli byste dát přednost kultivátoru, vertikutátoru nebo vertikutačním hrábím, které z trávníku odstraní mech, listy a odumřelé části rostlin. Zároveň dochází k přetržení kořínků trávy, což je posílí k dalšímu větvení. Dalším bodem na vašem programu „obnova trávníku“ by měla být aerifikace. Česky řečeno provzdušnění. Provádí se například rycími vidlemi.

travni koberecA protože se v dnešním světě už jen stěží obejdeme bez chemie, měl by následovat postřik proti plísni sněžné, která nejčastěji napadá trávníky. Aplikace se doporučuje jednou za 14 dní. Po 4 dnech po postřiku můžeme použít hnojivo. Na výběr máme z granulovaného nebo kapalného. Příkladem organického granulovaného hnojiva, rovnoměrně roznášeného díky rozmetadlu, je Trumf Bakteria, jehož podstatou jsou přírodní suroviny a živiny. Krásně zelenou barvu trávníku zajistí hořčík. Kapalné hnojivo Fantazie Trávník s PROFI efektem je regenerační hnojivo, které zároveň vyživuje a stimuluje trávník. Aplikovat ho můžeme pomocí konve. Díky vysokému obsah hořčíku a železa nemají houbové choroby šanci. Dále podporuje vitalitu trav, zvyšuje její odolnost proti stresu a váš trávník bude nádherně zelený.

A kdy vlastně hnojit trávník?

travnik bez pleveleZ jara na začátku vegetačního období. Druhé hnojení je vhodné v květnu až v červnu. Nedoporučuje se hnojit za slunečného počasí. Může dojít ke spálení trávníku. Po hnojení je důležitá vydatná zálivka. V průběhu dalších týdnů je nezbytné pravidelné sekání, což vám zajistí rašení nových výhonků a tedy i hustější trávník. V létě o něco vyšší tráva zadrží vlhkost.

Na krásném, hustém, zeleném trávníku je relaxování jistě příjemnější, než na ploše s plevelem, lysinami nebo se spálenými místy. Proto byste mu měli věnovat tu správnou péči. 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist